Korkunç iddia! Kolonları mı kestiler?

İzmir'de meydana gelen depremde Bayraklı ilçesindeki Demirkent Sitesi’nde bir binanın ilk 3 katı çöktü. En alt katında iş yerlerinin bulunduğu bina yan yattı. Vinçlerle ayakta tutulan apartmanda oturan sakinler ise çöken alt kısımda bir süpermarketin yer aldığını ve marketin kendilerine alan açmak için kolonları kestiğini iddia etti.

Korkunç iddia! Kolonları mı kestiler?

VERYANSIN TV

Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında meydana gelen depremde Bayraklı ilçesinde bulunan Demirkent Sitesi’ndeki bir binanın ilk 3 katı çöktü. En alt katında iş yerlerinin bulunduğu bina yan yattı. Ekipler, çöken bölümde arama kurtarma çalışması başlattı. Bazı kişilerin yaralı olarak kurtarıldığı bina, çökme ihtimaline karşın vinçlerle desteklendi. Üç vinç, ile binaya destek verildi. Ekiplerin binanın alt katlarındaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Veryansın Tv'nin ulaştığı apartman sakinlerinin ve çevrede yaşayan vatandaşların aktardığına göre ise çöken kısımda Türkiye'de çok büyük alışveriş zincirleri bulunan süpermarketin "kendine alan açabilmek" için kolonları kestiği öne sürüldü.

İddiaya kesin gözüyle bakan apartman sakinleri bu yapılanın 'cinayete teşebbüs' olduğunu ifade ederek durumun yetkililer tarafından araştırılmasını istedi.