Korona gerekçesiyle 30 Ağustos'a katılmayan vekiller 3 gün önce neredeydi?

Balıkesir’in AKP’li 5 milletvekili ve AKP il başkanı 30 Ağustos törenine koronavirüsü gerekçe göstererek katılmadı. Ancak aynı isimlerin 3 gün önce 27 Ağustos’ta bir okulunun temel atma törenine tam kadro katıldığı öğrenildi.

Korona gerekçesiyle 30 Ağustos'a katılmayan vekiller 3 gün önce neredeydi?

27 Ağustos günü Balıkesir'in Sakarya mahallesinde bir ilköğretim okulunun temel atma töreni yapıldı.

Törene Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AKP Balıkesir milletvekilleri Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Adil Çelik, Mustafa Canbey ve Belgin Uygur katıldı. Ayrıca AKP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran da törende yerini aldı.

CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin de temel atma törenine katıldı.

Tören sırasında salgına rağmen tüm katılımcıların birbirlerine sıkı sıkıya temas içinde görüntü vermesi dikkat çekti.

KORONA 3 GÜN SONRA MI GELDİ?

Sözcü'nün haberine göre bu törenden sadece 3 gün sonra Balıkesir Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı için tören düzenledi. Törende Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan protokol gereği en önde yerini aldı. 3 gün önce seçmenin karşısında bir anlamda boy gösteren AKP'nin 5 Balıkesir milletvekili ile Balıkesir il yöneticilerinden ise tek bir katılım dahi olmadı.

Törende CHP Milletvekili Fikret Şahin ile MHP İl Başkanı Gökay Yüksel hazır bulundu. Millitvekili Şahin, “3 gün önce kovid yok da Zafer Bayramı kutlamalarında mı kovid var? Ülkemiz bu samimiyetsiz uygulamaları hak etmiyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katılmayan Balıkesir'in 5 Ak Partili vekili, Kuvayı Milliye şehitlerinin ruhlarını sızlatmışlardır” dedi.