Koronavirüsten Avrupa’da ilk ölüm! Panik var

Fransa Sağlık Bakanı Agnès Buzin, ülkede bulunan Çinli bir turistin koronavirüs (COVID19) nedeniyle öldüğünü açıkladı. Bu ölüm, koronavirüs kaynaklı Asya dışındaki ilk ölüm olması nedeniyle dikkat çekiyor.

Koronavirüsten Avrupa’da ilk ölüm! Panik var

Şu ana kadar 1526 kişinin öldüğü koronavirüs salgınından Çin’in dışında ilk ölüm Avrupa’nın merkezinde oldu.

Fransa Sağlık Bakanı, ülkede yaşlı bir Çinli turistin yeni tip koronavirüs (Convid-19) sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Fransa, koronavirüsle bağlantılı ölümlü vaka görülen 5’inci ülke oldu. Daha önce Çin, Hong Kong, Singapur ve Japonya’da yeni tip koronavirüs bağlantılı ölümler yaşanmıştı.

Fransa’da şu ana kadar 11 koronavirüs vakası olduğu doğrulandı. Dünyada 60 binden fazla kişiye bulaşan virüs, bin 500’den fazla kişinin ölümüne sebep oldu.

Covid-2019 (koronavirüs) kaynaklı ölümler 1.526 kişiye yükseldi.

67 BİNİ GEÇTİ

Çin’in Vuhan kentinde başlayan Covid-19’un (koronavirüs) sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1.526 oldu; virüs bulaşmış hasta sayısı ise 67 bin 088 kişiye yükseldi.

VİRÜS MISIR’DA DA GÖRÜLDÜ

Dünya genelinde en son Mısır’ın eklenmesiyle Covid-2019 görülen ülke sayısı 29’a ulaştı. Mısır Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada ilk Covid-2019 vakasının saptandığını duyurdu. Yetkililer, virüs tespit edilen kişinin yabancı olduğunu ve hastanede karantina altına alındığı açıkladı.