Koronadan ilk kez bir ABD’li öldü!

Çin'de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında ölenlerin sayısı 723'e, virüsten etkilenenlerin sayısı 34 bin 546'ya çıktı. İlk olarak Wuhan'da ortaya çıkan virüs, bir ABD'linin ölmesine sebep oldu. Bu kişi salgında ölen ilk Çinli olmayan kişi olarak kayıtlara geçti. Öte yandan Wuhan'da polis ekipleri özel kıyafetler giyip evleri tek tek dolaşarak halkın ateşini ölçmeye ve virüs kontrolü yapmaya başladı.

Koronadan ilk kez bir ABD’li öldü!

Dünyayı kasıp kavuran ölümcül corona virüsü kabusu devam ediyor. Gelen son dakika bilgisine göre de ilk kez bir ABD vatandaşı corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Uluslararası basının son dakika koduyla duyurduğu habere göre salgının merkezi Wuhan’da bir ABD vatandaşının öldüğü doğrulandı.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan büyükelçilik yetkilisi, koronavirüs tanısı konan 60 yaşındaki Amerikan vatandaşının, 6 Şubat’ta Wuhan’daki bir hastanede hayatını kaybettiğini teyit etti.

Adı açıklanmayan 60 yaşındaki Amerikalının ölümü, virüs salgını başladığı günden bu yana, ölen hem ilk ABD’li hem de ölen ilk yabancı kişi vakası olarak kayıtlara geçti. Bu güne kadar Çin dışında sadece Filipinler ve Hong Kong’da ölüm vakası yaşanmıştı. Burada hayatını kaybeden iki kişi de Çin vatandaşıydı.

Dün corona virüsünün en ölümcül günüydü. Bir günde tam 86 can ölümcül yeni tip corona virüsüne kurban verildi.

Çin’de polisler kapı kapı geziyor. Uyarı anonsları yapılıyor.