Koronavirüs Çin Seddi ve Yasak Saray’ı ‘vurdu’

Çin'de etkisini giderek artıran yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınıyla mücadele amacıyla Pekin'de Çin Seddi'nin Badaling, Minshisanling, Cüyongguan kısımlarına yarından itibaren ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Koronavirüs Çin Seddi ve Yasak Saray’ı ‘vurdu’

Çin’de etkisini giderek artıran yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınıyla mücadele amacıyla virüsün ilk görüldüğü Vuhan kentine askeri sağlık personeli gönderildi.

Çin Merkezi Televizyonunun (CCTV) haberine göre, Çin Merkezi Askeri Komisyonunun talimatıyla yeni tip koronavirüs salgını altındaki Hubey eyaletinin Vuhan kentinde, 40 askeri sağlık personeli Akciğer Araştırma Hastanesinde görevlendirildi.

Söz konusu personel kentte çalışmalara başladı.

Bu arada “Ülke Geneli Yeni Tip Koronavirüs Salgını Anlık Gelişmeler” platformunun verilerine göre ülkede salgından etkilenenlerin sayısı 887’ye, ölü sayısı ise 26’ya yükseldi. Hubey’de 24, Hıbey ve Heylongciang eyaletlerinde ise 1’er kişi hayatını kaybetti. Virüsü taşıdığından şüphelenilen vaka sayısı ise bin 76 oldu.

Öte yandan yeni tip koronavirüs Tayland’da 5, Singapur’da 3, Güney Kore’de 2, Japonya’da 2, Vietnam’da 2, ABD’de ise bir kişide görüldü.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüsten etkilenenlerin sayısı böylece 902’ye ulaştı.

ÇİN SEDDİ VE YASAK SARAY ZİYARETE KAPANIYOR

Ülkede yeni tip koronavirüs salgınına karşı yeni önlemler alınmaya da devam ediliyor.

Pekin’de Çin Seddi’nin turistik ziyaretlerin yoğun yapıldığı Badaling, Minshisanling, Cüyongguan kısımlarına yarından itibaren ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Pekin’deki en önemli turistik destinasyonlardan Yasak Saray ile Ulusal Kütüphane, Çin Ulusal Sanat Müzesi’nin de yarından itibaren salgınla mücadele önlemleri çerçevesinde kapalı olması kararı alınmıştı.