Koronavirüs nedeniyle stada alınmayan taraftarlar dışarıda iç içe maç izledi

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle maçlar seyircisiz oynanıyor ama televizyonlarda yayınlanan maçları evde izlemek varken belediye organizasyonlarıyla iç içe izleniyor.

Koronavirüs nedeniyle stada alınmayan taraftarlar dışarıda iç içe maç izledi

Adana Yüreğir Belediyesi, Millet Bahçesi'ne kurduğu dev ekranlarla Adanalılara Adana Demirspor, Bursaspor play-off yarı final ilk karşılaşmasını izleme imkanı sundu. Araçta izlenmesi planlanan maçı çoğu kişi sosyal mesafe kuralına uymadan, maske takmadan yan yana izledi.


Taraftarların bir kısmı araçlarında maçı izlerken büyük bölüm araç dışında izledi.


  Taraftarlar birlikte maçı aracında izlemeye gelen Adana Yüreğir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ”Adana Demirspor 26 yıldan beri Süper Lig özlemi çekiyor. Adanalılar hakikaten bu konuda artık çok istekliler. Adana Demirspor taraftarı her zaman vefalıdır. Maalesef pandemi sürecinde seyircisiz maç oynaması, maçın deplasmanda olmasından dolayı, Adanalı hemşehrilerimizin daha rahat ortamda izleyebilmesi için sinema etkinliği düzenlendiğimiz alanı bugün Demirspor taraftarımıza açtık. Ayağımıza bu fırsat gelmişken inşallah artık buradan geri dönmeyelim. Adana şehri Süper Lig'de temsil edilmeyi hak ediyor” diye konuştu.

  Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi de, korona virüs salgını nedeniyle ara verilen TFF 1. Lig’in yeniden başlamasıyla Bursasporlu taraftarlar için Büyükşehir Stadyumu'nun açık otoparkına dev ekran kurdu.


  Binlerce kişinin geldiği alanda taraftarlar maçı ayakta ve oturarak izledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından müsabakayı izlemeye gelenlere çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Maç sırasında sosyal mesafe ve maske takılması yönünde uyarılar yapılsa da mesafeye uyulmadığı gözden kaçmadı.


Ayrıca meşaleler yakarak ve tezahürat yaparak takımlarına destek verdi.


  TFF 1. Lig Play-Off Yarı Final 1. maçında Fatih Karagümrüklü taraftarlar takımlarını Akhisarspor karşısında yalnız bırakmadı.

  Corona virüs dolasıyla tribünde yer alamayan taraftarlar stadın hemen dışında bulunan evlerden takımlarına destek verirken, meşale gösterisi yaptı.