Koronavirüs salgınının tahminen ne zaman sona ereceği açıklandı

Çin hükümetinin üst düzey tıbbi danışmanlarından olan Zhong Nanshan, korona salgınının tahmini olarak ne zaman sona ereceğini açıkladı. Nanshan'ın açıklamaları, küresel salgının birkaç ay daha hayatımızda olacağını gözler önüne seriyor.

Koronavirüs salgınının tahminen ne zaman sona ereceği açıklandı

Koronavirüs dünya çapında can almaya devam ediyor. Bugüne dek 4.000’den fazla kişinin hayatına mal olan virüs, Türkiye de dahil olmak üzere onlarca ülkede görülmüş durumda.

Koronavirüsün ne zaman patlak verdiği biliniyor. Ancak bilim insanları, virüs salgınının ne zaman sona ereceğine dair net bir açıklama yapamadılar. Bugüne dek yapılan açıklamalar, virüsün sıcaklığa dayanıklı olmadığı ve havaların ısınmasıyla birlikte de virüs salgının sona ereceği yönündeydi. Şimdiyse virüsün kaynağı olan Çin’den, bu konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

HÜKÜMETİN SAĞLIK DANIŞMANINDAN AÇIKLAMA

Reuters’ta yer alan bir habere göre Çin hükümetinin üst düzey tıbbi danışmanlarından bir tanesi olan Zhong Nanshan, geçtiğimiz saatlerde basın mensupları ile bir araya geldi. Corona virüsü ile ilgili genel değerlendirmelerini yapan Nanshan, sözlerine koronavirüs salgınının ne zaman sona ereceğini de ekledi. Çinli yetkilinin açıklamalarına göre koronavirüs, birkaç ay daha hayatımızda olmaya devam edecek.

Zhong Nanshan’ın açıklamalarına göre koronavirüs salgını, haziran ayına kadar devam edecek. Haziran ayına geldiğimizde ise dünya bu virüsten kurtulmuş olacak ve tüm yaşananlar geride kalmış olacak. Nanshan’ın açıklamalarının ne denli doğru olduğunu ise ancak zaman gösterecek.