Koronavirüs tehlikesini böyle anlattı: Hastaneler gırtlağa kadar dolu, yakında sokaklarda öleceksiniz

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, PCR testi yaptırmaya gittiğini söyleyerek hastanelerdeki gözlemlerini aktardı. “Hastaneler gırtlağa kadar dolu” diyen Altaylı, "Kendinize acımıyorsanız, sağlık personeline acıyın. Hastaneler gırtlağa kadar dolu. Devleti, şehiri, özeli kalmamış. Her yer fulle yaklaşmış. Yakında sokaklarda öleceksiniz" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs tehlikesini böyle anlattı: Hastaneler gırtlağa kadar dolu, yakında sokaklarda öleceksiniz

Habertürk yazarı Altaylı, hastanelerdeki doluluk oranına dikkat çekerek, koronavirüs tehlikesini anlatan bir yazı kaleme aldı. 

'Sahadaki 22 kişi şu anda risk altında'

Altaylı "Dün Formula 1 için İstanbul Parka'a gidebilmek için PCR testi yaptırmaya gittim. Kendinize acımıyorsanız, sağlık personeline acıyın. Hastaneler gırtlağa kadar dolu. Devleti, şehiri, özeli kalmamış. Her yer fulle yaklaşmış. Yakında sokaklarda öleceksiniz.” İfadelerini kullandı. 

Altaylı şöyle devam etti: 

"Belli ki hükümet 'Ekonomi' diye tedbir almamakta ısrarlı. Ama en azından siz tedbirli olun. İşiniz yoksa çıkmayın evden, mesafe kurallarına uymayan lokantalarda, kafelerde oturmayın, yemek yemeyin.

Maskeniz ağızınızı burnunuzu kapasın. Cebinizde bir küçük kolonya bulundurun.

Bu şartlarda futbol oynanmaz' demekten dilimde tüy bitti. Bakın milli maçta 45 dakika sahada kalan Vida’da corona çıktı. Sahadaki 22 kişi şu anda risk altında. Şaka değil. Lütfen."