Koronavirüs teşhisi konan Burak Akkul yoğun bakımda

Koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını geçen günlerde duyuran Çok Gezenti programı sunucusu Burak Akkul yoğun bakım ünitesine alındı. Akkul'un eşi Seda Akkul'un test sonucu da pozitif çıktı.

Koronavirüs teşhisi konan Burak Akkul yoğun bakımda

Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını geçen günlerde duyuran Çok Gezenti programının 48 yaşındaki sunucusu Burak Akkul’un kayınbiraderi Hüseyin Arslan, sosyal medyada ‘Burak Akkul öldü’ şeklindeki paylaşımların aileyi dehşete düşürdüğüne dikkat çekerek, hassasiyet çağrısında bulundu. Burak Akkul’un yoğun bakıma alındığını duyuran Arslan kardeşi Seda Akkul’un koronavirüs test sonucunun da pozitif çıktığını açıkladı.

Hüseyin Arslan’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“Merhaba. Ben Burak Akkul’un kayınbiraderiyim. Seda Akkul’un abisi. Burak bildiğiniz üzere hastanede tedavisi süren Corona teyid edilmiş olarak yatıyorken dün akşam üzeri yoğun bakım ünitesine alındı. Okuduğu haberler, ve duygusal kişiliği mücadelesinde yorucu bir hal aldı.

‘BİR RİCAM, BİR İTİRAZIM VAR’

Bu nedenle ilaç verilmek suretiyle uyku halinde tedavisine devam ediliyor. Bugün akşam saatlerinde hastaneye giderek doktoruyla görüştüm ve ellerinden gelen en iyi şekilde Burak’la ilgilendikleri bilgisini aldım. Bununla beraber hepinizden bir ricam, bir itirazım var.

Bu gibi “Burak Akkul vefat etti, Burak öldü” gibi kesin ifadeler tamamen vicdandan yoksun, acımasız bir şekilde bizleri, ailesini ve sevenlerini dehşete düşürüyor. Hatta, Burak öldü mü? diye sorduğunuzda bile, biz hemen, tekrar hastaneye nasıl ulaşır bu bilgiyi nasıl teyid ederiz diye, korkuyor panikliyoruz. Burak’la birlikte hayatının anlamını bulduğuna inanmış kalbi sevgiyle dolu biricik kız kardeşim, meleğimi bu sabah, delirmek üzere aldım evinden. Tek sebebi bu futursuzca atılan “kaydedin bu twiti, bakın dediğim cıkacak” içerikli bir bilgiye sahip olunmadan, bir insanın hayatıyla ilgili atılabilen, 3 5 kelimeye sığan twitler. Seda, Corona etkisinden kurtulmak üzereydi, çok güçlüydü, ayaktaydı, her zaman öyledir dağ gibi kardeşim. Dün gece tüm gece uyuyamamış ağlamış, inanın çok az ağlar.

BURAK AKKUL’UN EŞİNİN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Bünyesi zayıflamış, zaten bir lokma yiyemiyor günlerdir, bugün ne ateş, ne baş ağrısı, sürekli sinir krizi halinde ağladığı ve kustuğu için eşinin yanında karantinaya alındı. Evde bakabilecekken biz, teskin edip sterilize tutabilecekken “öldü mü, öldü mü, kesin öldü” twitleri tüketti, sakinleştirci alarak hayata tutunmaya çalışıyor, Corona hastalığı kesinleşmiş olarak. ( Nasıl olmasın, eşinin terini sildi 3 gün ). Şimdi herkese cevap vermek adına, Burak Akkul öldü mü? Hayır, 3 saat önce yaşadığını biliyorum. Ama yoğun bakımda bir hastanın yanına doktoruna, her saniye ulaşamıyoruz. Lütfen, iyi niyetinizden eminim, değer veriyor olmanız gurur verici ancak sabırla bekleyin ve inanın. İyileşecek Burak.