Koronavirüs testi pozitif çıktı, bütün gün beklediği ambulans gelmeyince minibüsle hastaneye gitti

Koronavirüs vakalarının tavan yaptığı başkent Ankara'da akıllara durgunluk veren gelişmeler yaşanıyor. Mamak'ta ikamet eden bir Kovid-19 hastası, iki gün boyunca toplu taşıma kullanarak hastaneye gidip geldi. Virüs taşıdığını söylemesine rağmen ne ambulans tahsis edidi, ne filyasyon ekipleri kapısını çaldı.

Koronavirüs testi pozitif çıktı, bütün gün beklediği ambulans gelmeyince minibüsle hastaneye gitti
Koronavirüs testi pozitif çıktı, bütün gün beklediği ambulans gelmeyince minibüsle hastaneye gitti

VERYANSIN TV

Dün İstanbul'un dördüncü şehir hastanesi olan Göztepe Şehir Hastanesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara sitem edercesine "Sürekli söylememize rağmen uyulmuyor. Maske diyoruz, mesafe diyoruz uyulmuyor. Biz vatandaşın sağlığından endişeli olduğumuzu söylüyoruz." şeklinde konuşmuştu.

Hükümetin en çok övündüğü konuların başında gelen Şehir Hastaneleri nedeniyle Ankara’da şehir merkezindeki çok sayıda hastane kapandı. Pandemi nedeniyle Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Şehir Hastanesi, Gazi Üniversitesi Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde büyük yoğunluk yaşanıyor, yoğun bakım üniteleri büyük ölçüde doldu.

KOVİD-19 HASTASI MİNİBÜSE BİNİP HASTANEYE GİTTİ

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Beytepe yerleşkesinde çalışan bir memur önceki gün yüksek ateş nedeniyle Kovid-19 şüphesiyle test yaptırdı.

Daha sonra evine giden kişiye cumartesi günü test sonucunun pozitif çıktığı ve evden dışarı çıkmaması, sağlık ekiplerinin kendisini ambulans ile hastaneye götürecekleri söylendi.

Cumartesi günü akşama kadar ambulansın gelmesini bekleyen 50 yaşındaki hasta, çağrılarına yanıt alamayınca akşam saatlerinde minibüs ile Mamak’taki evinden Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne gitti. Hastanede koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtmesine rağmen yoğunluktan dolayı ilgilenen olmayınca tekrar minibüsle evine döndü.

Pazar günü tekrar minibüse atlayıp Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne giden hasta uzun bekleyişin ardından doktor karşısına çıktı.

Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar yazılan hasta daha sonra geldiği gibi tekrar minibüse binerek evine gitti.