Koronavirüse yakalanan Trump hastaneye kaldırıldı

ABD Başkanı Trump, danışmanının Kovid-19'a yakalanmasının ardından, kendisinin test sonucunu beklerken karantina sürecine başlayacağını duyurmuştu. Trump'ın tedavisine askeri hastanede devam etmesine karar verildi.

Koronavirüse yakalanan Trump hastaneye kaldırıldı
Koronavirüse yakalanan Trump hastaneye kaldırıldı

Beyaz Saray, Kovid-19'a yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın tedbir amaçlı olarak hastaneye götürüleceğini ve burada birkaç gün kalacağını bildirdi.

DOKTORU, 'ANTİKOR KOKTEYLİ' ALDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüse yakalandığını haberleri ABD medyasının gündemine oturdu. Dr. Sean P. Conley, Trump’ın aldığı ilaçlara dair bilgi verdi. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Kayleigh McEnany, Conley’in yazılı açıklamasını paylaştı. Açıklamada, Trump’ın önlem olarak 8 gramlık bir ‘antikor kokteyli’ aldığı belirtildi.

Conley, Trump'ın nefes alıp vermede problem yaşadığı iddialarına yönelik olarak, ABD başkanının remdesivir tedavisine başladığını ancak ek oksijen desteği almadığını söyledi.

'YORGUN AMA MORALİ YERİNDE'

Conley, yaptığı yazılı açıklamada, “Başkanın yorgunluğu devam ediyor ancak morali iyi. Uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından değerlendiriliyor. Sonraki adımlara dair Başkana ve eşine tavsiyelerde bulunacağız” denildi.

Tedaviyi başlatma kararının uzmanlarla görüşülerek verildiğini açıklayan Conley yaptığı açıklamada, "Başkanın çok iyi durumda olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum" ifadesini kullandı.

TRUMP'TAN AÇIKLAMA

 ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tedbir amaçlı olarak hastaneye götürülen Trump, durumuna yönelik, “Bence iyi gidiyor, hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

TRUMP'IN SEÇİM KAMPANYASINI YÜRÜTEN DANIŞMANI DA KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Trump’ın seçim kampanyasını yürüten danışmanında da virüs tespit edildi.

Koronavirüse yakalandıktan sonra tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldığı belirtilen ABD Başkanı Donald Trump’ın Seçim Kampanyası Danışmanı Bill Stepien’ın da koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.