‘Koronavirüs’ün kendisinde olduğunu bilmeyen 400 bin kişi aramızda dolaşıyor’

featured

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ‘Koronavirüs’ün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor’ diyerek, çalışan meslek gruplarında belirti olmasa test yapılması gerektiğini söyledi.

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Koronavirüs’ün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor” diyerek, çalışan meslek gruplarında belirti olmasa test yapılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgına karşı alınan tedbirlerinin kısmen gevşetilmeye başlandığı ilk günlerde kuaför ve AVM’ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı.

Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor.

Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine, belirti olmasa bile test yapılması ve +bulunanlara izolasyon yararlı olur.”

‘Koronavirüs’ün kendisinde olduğunu bilmeyen 400 bin kişi aramızda dolaşıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Devlet yüzlerce hastanede 1.5 milyon test yaptıktan sonra 139 bin vaka tesbit etmişken bilim adamı geçinen bu provokatör nerede hangi testi yaptığını hangi veriye dayandığını belirtmeden kıçından 400 bin rakamını nasıl atar ve bunu nasıl haber yaparsınız? Bu kadar kolay mı kaos reklamı?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!