Koronayı 30 saniyede öldüren ilacı kullandı mı? Metiner’den açıklama

featured

Hakan Bayrakçı CNN Türk canlı yayınında korona virüs hastalarını 30 saniyede iyileştiren bir ilacın bulunduğunu ve Mehmet Metiner’in de bu ilacı kullandığını iddia etmişti. İddiaların asılsız olduğunu ifade eden Metiner, iyileştikten iki ay sonra Bayrakçı’nın kendisine böyle bir ilaçtan bahsettiğini belirtti.

CNN Türk’te yayınlanan CNN Türk Masası’nda ilginç anlar yaşandı. SONAR Araştırma’nın sahibi Hakan Bayrakçı, bulunduğunu iddia ettiği ilaçla ilgili “Ayaktaki hastanın testini 30 saniyede pozitiften negatife çeviriyor. Entübe yatan hastayı da ertesi gün ayağa kaldırıyor.” dedi.

Söz konusu ilacın 8 kişi üzerinde etkisini canlı canlı gördüğünü söyleyen Hakan Bayrakçı, ilacın Türkiye’de üretilmek istendiğini ileri sürdü.

Mehmet Metiner’in de ilacı kullandığını söyleyen Bayrakçı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Metiner vasıtasıyla tanışarak ilaçla ilgili bilgi verdiğini söyledi. Metiner, Bayrakçı’nın açıklaması üzerine “Sen bizi kobay olarak mı kullandın?” diyerek tepki gösterdi.

Bayrakçı’nın detayları anlatmasından rahatsız olan Mehmet Metiner, “Gizliliği ihlal ettin, açıklamanı doğru bulmadım.” değerlendirmesini yaptı.

Bu ilacı kullandığını ifade eden Metiner, iddialara cevap verdi.

‘BEN İYİLEŞTİKTEN İKİ AY SONRA BANA BAHSETTİ’

Yeniçağ’a konuşan Mehmet Metiner, Hakan Bayrakçı’nın iddialarının asılsız olduğunu belirtirken şunları kaydetti:
“Ben iyileştikten iki ay sonra Hakan Bayrakçı bana böyle bir ilaçtan bahsetti. Ben Sağlık Bakanlığının verdiği ilaçların yanında Ümit Özdağ’ın bahsettiği kekikten yapılan takviye ilacı ve bir doktor arkadaşımın bana önerdiği ilaçları kullandım ve 1 hafta içinde iyileştim.

İyileştikten iki ay sonra Hakan Bayrakçı korona virüs hastalarını 30 saniyede iyileştiren bir ilacın vardığından bana bahsetti ve bakanlığa ulaşamadığını ifade etti. Bende eğer böyle bir ilaç varsa bu bir mucizedir dedim ve test edilmesi gerektiğini belirterek insanlığın yararına olacak böyle bir ilaç için bakanlıkla irtibatını sağladım. Bunun dışında benim ilaçla ilgili ne bir ilgim var, ne de bir bilgim.

CNN Türk ekranlarında her hafta yayınlanan programımız öncesinde Bayrakçı bana böyle bir şişe içinde bir fısfıs getirdi ve ağzıma bir fısfıs sıktı. Bende şaka yollu olarak ‘sen bizi kobay olarak mı kullandın’ diye takıldım.

Ayrıca böyle bir ilaç varsa bunu televizyondan açıklamak doğru değil. İranlı biri tarafından bulunduğunu iddia ediyor. Bu adamın kendi ülkesinde ve başka ülkelerde sorunlar yaşanmaması için böyle bir şeyi canlı yayında açıklamamalıydı. Böyle bir şeyi neden gündeme getirdi anlamadım.

Koronayı 30 saniyede öldüren ilacı kullandı mı? Metiner’den açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!