Koronayı yenen Abdurrahim Albayrak, dolandırıcıya yakalandı

23 Mart’ta eşi Şükran Albayrak’la birlikte yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkan ve 3 haftalık bir tedavinin ardından taburcu olarak sağlığına kavuşan 65 yaşındaki Abdurrahim Albayrak'ın geçen hafta kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır olarak tanıtıp arayan bir kişi tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı.

Koronayı yenen Abdurrahim Albayrak, dolandırıcıya yakalandı

Başkan Bahadır’ı ve sesini tanıdığını ifade eden Albayrak’ın anlatımına göre, Bahadır’ın sesinin benzerine sahip şahısın kendisine “Sen çok hayırlı bir adamsın. Cumhurbaşkanımızın çağrısına da cevap verdin. Burada yurtlarda kalan garibanlar var onlara erzak vereceğiz, paramız eksiz kaldı, şu kadar bir parada sana yazıyorum “dediği kaydedildi.

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TANITMIŞ

Milliyet’ten Ferit Zengin’nin haberine göre, telefonla arayan kişinin Bahçelievler Belediye Başkan Hakan Bahadır olduğuna inandığını söyleyen Albayrak, telefon üzerine muhasebeyi arayıp ödeme talimatı verdi. Şirket muhasebesine “Bahçelievler Belediyesi’nden arayacaklar, belediyenin değil ama bir marketin şu hesabını şu kadar parayı havale edin “ dedi. Daha sonra muhasebeden arayıp paranın Gebze’de bir banka şubesine gittiğini söyleyen muhasebe çalışanın verdiği bilgiyle şüpheye düşen Albayrak, Başkan Bahadır’ı arayıp parayı alıp almadıklarını sordu. Başkan Bahadır da parayı da almadıklarını arayanın da kendisi olmadığını söyleyince dolandırıldıklarını anlayan Albayrak, bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı arayıp durumu anlattıktan sonra Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ANKESÖRDEN ARANMIŞ

Suç duyurusu üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri yaptıkları ilk incelemede 140 bin lira tutarındaki bir paranın Kocaeli Gebze Şubesi’nden çekildiğini ve arayan numaranın da ilk tespite göre bir ankesöre ait olduğunu belirledi. Organize bir şekilde yapıldığına kanaat getirilen dolandırıcılık olayıyla ilgili olarak polis çalışmasını devam ettiriyor.

6 YIL ÖNCEDE 10 BİN LİRA DOLANDIRILMIŞ

Salgın hastalıktan kurtulmayı başaran ama dolandırıcılardan yakayı kurtaramayan Albayrak, 2014 yılında da kendisini Rize Valisi olarak tanıtan bir şahıs tarafından dolandırılmış. Kanser hastası küçük bir kız çocuğu için yardım topladıklarını ifade eden ve kendisini Rize Valisi olarak tanıtan dolandırıcının yardım talebi üzerine Albayrak o dönemde 10 bin lira yatırmış.