Korsan devlet firarda

Ermenistan basınında çıkan haberlere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rudik Martirosyan, Çalışma ve İskan Birinci Bakan Yardımcısı ile Kentsel Kalkınma Bakan Yardımcısı’nın aralarında bulunduğu pek çok isim firar etti. Ermenistan’a kaçan bu isimlere dava açıldı.

Korsan devlet firarda

Azerbaycan ordusu ilerlemeye devam ederken Karabağ’daki korsan devlet çözülüyor. Sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin üst düzey yöneticileri, firar ettiği için görevden alındı.

İŞTE KAÇANLAR

Yenişafak’tan Ayşe Mine Alioğlu’nun Ermeni basınından aktardığına göre firar edenler arasında sözde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rudik Martirosyan, Genel Savcı Yardımcısı Eric Verdiyan ve İstatistik Konseyi üyesi Armen Soghomonyan, Merkez Seçim Komisyonu üyesi Sasun Gabrielyan, Çalışma ve İskan Birinci Bakan Yardımcısı Arkady Soghomonyan ve Kentsel Kalkınma Bakan Yardımcısı Davit Avanesyan var. Askerler arasında da çok sayıda ismin firarda olduğu belirtildi. Ermenistan’a kaçan bu isimler hakkında ceza davaları açıldı.

KOMUTAN KAÇTI ALAY İMHA EDİLDİ

 Benzer firarlar cephe hattında da yaşandı. Hocavend istikametindeki çatışmalara katılan Ermenilerin 2. motorlu piyade alayının komutanı da askerlerini bırakarak kaçtı. Alaydaki askerlerin büyük çoğunluğu Azerbaycan ordusu tarafından imha edildi.