Köyde yaşayan LGS öğrencisi kitapçığa not bıraktı: Beynini kullanmak gerek bunu da okulda öğretmiyorsunuz

Milliyet gazetesi Eğitim yazarı Abbas Güçlü, LGS sınavında bir köy çocuğunun soru kitapçığına yazdığı notu 'onun gördüğünü Ankara hala göremiyor' sözleriyle paylaştı.

Köyde yaşayan LGS öğrencisi kitapçığa not bıraktı: Beynini kullanmak gerek bunu da okulda öğretmiyorsunuz

Milliyet Gazetesi Eğitim Yazarı Abbas Güçlü, sosyal medyada dikkat çeken bir fotoğraf paylaştı.

Güçlü, “Sözün bittiği yer!” diyerek yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“LGS’de fakir bir köy çocuğunun soru kitapçığına yazdıkları. Her şeyi öyle güzel özetlemiş ki, onun gördüğünü Ankara hala göremiyor! Öğretmeninin yüreği parçalanmış!.”

Öğrenci, soru kitapçığına şunları yazdı:

“Okullar bize ne yapmamız gerektiğini öğretiyor. Beynimizi kullanmayı değil aynı robot gibi ama beynini kullanmadıktan sonra bunları öğren ne fayda eder. Beynini kullanabiliyorsa gittiğin okulun önemi yok. Hem bu zamanda okusan da meslek sahibi olamıyorsun ve hedefin zengin olmaksa bunu okuyarak yapamazsın. Beynini kullanmak gerek bunu da okulda öğretmiyorsunuz. Ben de beynimi kullanacağım ve kendimi geliştirip zenginliğe doğru gideceğim. Bence okul insanlara kendini aptal gibi hissettiren yer. Aslında çok zeki insanlar var ama onlar okul yüzünden kendini salak gibi hissediyor ve bu sayede o insanlar kaybetmiyor, o ülke kaybediyor. (Yazım kötü kurşun kalemle güzel yazamıyorum.)”

İşte o fotoğraf: