Kozinoğlu’nun ‘TSK’dan atın’ dediği üsteğmen, nerede karşımıza çıktı?

FETÖ'nün hedefindeki MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun 1991 yılında, 'TSK'dan ihraç edilmelidir' dediği üsteğmenin 2014 YAŞ'ında terfi alarak general yapıldığı ortaya çıktı. Bu kişi 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Semih Terzi'ydi!

Kozinoğlu’nun ‘TSK’dan atın’ dediği üsteğmen, nerede karşımıza çıktı?

Silivri Cezaevi’nde şüpheli biçimde hayatını kaybeden MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’nu FETÖ’nün hedefine koyan bir “suçu” daha ortaya çıktı!

CIA bağlantılı MİT’çi Enver Altaylı’nın Fetullah Gülen’e yazdığı mektupta “MİT Müsteşarı olursa cemaat için felaket olur” dediği Kozinoğlu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Tuğgeneral Semih Terzi için de rapor verdiği ortaya çıktı.

Sözcü’den Uğur Dündar’ın köşesine taşıdığı çarpıcı olayın satır başları şöyle:

“Yıl 1991…

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli iki bordo bereli üsteğmen, yeni mezun olan teğmenler arasından, birliklerine katılacak iki adayı seçmek üzere Eğirdir Komando Okulu’na gidiyorlar.

Üsteğmenlerden biri, daha sonra Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) geçen efsanevi istihbaratçı Kaşif Kozinoğlu’dur.

Üsteğmen Kozinoğlu ve görev arkadaşı, 10 günlük bir çalışma sonucunda komando kursuna katılan yaklaşık 400 teğmen içinden en başarılı buldukları iki adayı belirliyorlar. Ancak Ankara’ya döndüklerinden kısa bir süre sonra, ilginç bir sürprizle karşılaşıyorlar!..

Çünkü kendilerinin seçtikleri adaylar yerine, iki başka teğmenin gönderildiğini öğreniyorlar!..

İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra, torpilli teğmenlere sağlanan bu ayrıcalığın nereden kaynaklandığını öğrenmek amacıyla haklarında istihbarat çalışması başlatıyorlar. Araştırma sonucunda bunlardan birinin, o zamanki adıyla Fetullah Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğunu tespit ediyorlar.

Bunun üzerine oturup rapor yazıyorlar. Bilgi kaynağım olan üsteğmen bu kişi için “Takip ve kontrol edilmesi gerekir, müstakil görev yapamaz” diyor, Kaşif Kozinoğlu ise daha sert bir ifade kullanıyor: “Bağlantıları nedeniyle TSK’da barındırılmayıp, derhal ihraç edilmeli!..”

Ancak bu teğmenin arkasındaki gizli el, raporları sümen altı ediyor! Ve FETÖ’cü subay, terfi kademelerini jet hızıyla geçmeye başlıyor…

Şimdi sıkı durun! Ta teğmenliğinden itibaren arkasındaki sihirli güç sayesinde sürekli el üstünde tutulan, ordudan atılması gerekirken, kurmay albaylığa kadar tırmandırılan FETÖ’cü, Necdet Özel’in Genelkurmay Başkanı olarak katıldığı 2014 yılı Yüksek Askeri Şurası’nda ne oluyor biliyor musunuz? General oluyor!.. Hem de birinci sıradan!.. Peki bu kişinin kim olduğu hakkında bilginiz var mı?

15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain kalkışma sırasında Özel Kuvvetler Karargahı’nı ele geçirmek üzere, Diyarbakır’dan emrindeki özel harekatçı askerlerle geldiği sırada Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan FETÖ’cü Tuğgeneral Semih Terzi!..

Bu vesileyle kahraman Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i  sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, yazımı, İlker Başbuğ’a haksız isnatlarda bulunanlarla, Kaşif Kozinoğlu’nun değerli anısına saygısızlık edenlerin dikkatlerine sunuyorum…”

Veryansın Tv’nin notu: Sayın Uğur Dündar, Kaşif Kozinoğlu’nun Ankara’ya çağrıldığında rütbesinin “Üsteğmen” olduğunu belirtiyor. Ancak görev yılı ve rütbede yükselme süresine bakıldığında Kozinoğlu’nun o yıl en az “kıdemli yüzbaşı” rütbesinde olması gerekiyor. 

CIA elemanı Altaylı, Kozinoğlu’nu neden hedefine koydu? İşte Kozinoğlu’nu ölüme götüren suçları..