Kozmik Oda’yı aratmayan general koronaya yenik düştü

Devre arkadaşının oğlunun düğününde koronavirüse yakalanan Emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, 65 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kısacık, Kozmik Oda'ya mahkeme kararı olmadan girmeye çalışan savcılara karşı verdiği direnişle hatırlanıyor.

Kozmik Oda’yı aratmayan general koronaya yenik düştü

1955 doğumlu olan Selahattin Kısacık devre arkadaşı Emekli Albay Mahir İşler’in oğlunun düğününde koronavirüse yakalandı. Kısacık 16 Ağustos’ta tedavi altına alındı. 

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, emekli Tümgeneral Kısacık, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  

Kısacık gibi düğüne katılanlardan emekli Albay Mehmet Ali Elçi de Kovid-19 nedeniyle halen yoğun bakımda tedavi görüyor.

HEPSİ FETÖ’CÜ ÇIKMIŞTI

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast yapacakları iddiasıyla Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda görev yapan bir albay ve bir binbaşı yakalanmıştı. Olay, Ankara Bölge’de savcılar tarafından arama yapılmasının istenmesiyle farklı bir boyut kazanmıştı.

Emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, Seferberlik Ankara Bölgesi’nde arama yapmak isteyen dönemin özel yetkili savcısı Mustafa Bilgili ve beş savcıya karşı direnmişti. Daha sonra mahkeme kararıyla arama emri gelince, Hakim Kadir Kayan, Kozmik odalara girmişti. Savcı Bilgili ve Hakim Kadir Kayan’ın, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra FETÖ’cü olduğu ortaya çıkmıştı. Bilgili 17 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Kadir Kaya’nın da yurt dışına kaçtığı tespit edilmişti.