Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Mehmet Şimşek’ten açıklama…

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kredi kartına taksit kaldırıldı" iddialarına tepki göstererek, "Kurala dayalı ve öngörülebilir politikalarımız seçim sonrası dönemde de aynen devam edecektir" dedi.

featured

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Kredi kartına taksit’ iddiası doğru değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartında kullanım taksit başlatılmasına ilişkin hayatta çalıştırılmış herhangi bir düzenleme mevcut değildir. Kartlar konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın bağımsızlığını bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamaların anlatıldığı tespit edilmiştir. ” ifadeleri kullanıldı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin söz konusu iddiaları yalanlayan sosyal medya paylaşımını alıntılayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı haberler dolaşıma sokulmaktadır. Orta Vadeli Programımızda uygulayacağımız politikaları net bir şekilde ortaya koyduk” dedi.

Şimşek, “Kurala dayalı ve öngörülebilir politikalarımız seçim sonrası dönemde de aynen devam edecektir. Bu çerçevede vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; lütfen bizden duymadığınız hiçbir habere itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Mehmet Şimşek’ten açıklama…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!