Kripto borsası Thodex işlemi durdurdu! Yatırımcı tedirgin

Türkiye’nin ilk global lisanslı kripto para borsası Thodex, yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların dört-beş gün siteyi kullanamayacağını duyurdu.

Kripto borsası Thodex işlemi durdurdu! Yatırımcı tedirgin

Bazı kullanıcılar Thodex’e giremediğini, borsadaki varlıklarını da banka hesaplarına transfer edemediğini belirtirken, bazıları zarar edebileceğini anlattı.

Kripto para alım-satımı yapılan Thodex’in sitesi ve Twitter hesabında yer alan açıklamada, şirketin 2017 yılından beri hizmet verdiği belirtildi.

Son iki yılda kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olmasıyla borsaların büyümesi ve yeni adımlar atmasının da kaçınılmaz hale geldiği aktarıldı.

Açıklamada, ismi anlaşma süreci tamamlandığında duyurulacak dünya çapında bilinen banka ve fon şirketlerinin uzun süredir şirkete yatırım yapmak istediği ve ortaklık teklifinde bulunduğu dile getirildi.

Şirket şunları kaydetti: “Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık dört-beş iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda; endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız. Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla; hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz.”

Açıklamaya şirketin sitesi ve sosyal medya hesaplarından tepki yağdı. Bazı kişiler, kripto para piyasasının saatlik bazda bile ciddi dalgalanmalara sahne olduğunu belirterek uzun süre işlem yapamayacak kişilerin zarara girebileceğini yazdı.

 
Şikayetvar.com sitesinde de birçok kullanıcı şirketi suçlayan paylaşımlar yaptı. Bir kişi, önce bakım yapıldığı gerekçesiyle sitenin kapatıldığını, ardından da dört-beş gün işlemlerin durdurulduğunun duyurulduğunu kaydetti.

Kullanıcılardan biri borsadaki parasının banka hesabına transfer etmek istediğini ancak sitenin çalışmadığını yazarken, bir diğeri “Param nerede” diye sordu.