Kuaför kapattıran Gamze Akkuş İlgezdi kendini nasıl savundu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, kendisine öncelik tanımayan kuaförün kapatılması girişimiyle ilgili suskunluğunu bozdu. İlgezdi, kendisine karşı 'algı operasyonu' yapıldığını savundu.

Kuaför kapattıran Gamze Akkuş İlgezdi kendini nasıl savundu?

Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir’de kendisine öncelik göstermeyen kuaförü mühürletme skandalının ortaya çıkmasının ardından sessizliğe bürünmüştü. Türkiye’nin gündemine oturan olayla ilgili açıklama yapmak zorunda kalan İlgezdi, kuaförün kapatılmasıyla alakasının olmadığını savundu. Topu Ataşehir Belediyesi’ne atan İlgezdi’nin ahlaki değerlerden bahsetmesi ise dikkat çekti. İşte Gazme Akkuş İlgezdi’nin açıklaması:

“Son günlerde bazı gazete ve internet siteleri ile sosyal medya üzerinden yapılan yalan haberler karşısında açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Siyasi kimliğim üzerinden şahsımı ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef alan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmadığı gibi şahsımla da ilgisi yoktur. Konunun muhatabı olan kamu kurumu tarafından gerekli açıklama yapılmıştır. Durum böyleyken ahlaki değerlerle örtüşmeyen ve karalama kampanyasına dönüşen bu algı operasyonuyla ilgili siyasi çıkar elde etmek isteyenler karşısında hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağımın bilinmesini isterim. Gerçekle bağdaşmayan bu iddiaları ortaya atanlar, yayanlar ve sosyal medya üzerinden bir linç kampanyası sürdürme çabasında olanlarla yargı önünde mücadele edeceğimi ve süreci sonuna kadar takip edeceğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.”

VERYANSIN TV’Yİ ENGELLEDİ

Gamze Akkuş İlgezdi’nin mesajının altına yorum yapan takipçilerinin çoğu engellendi. Olumsuz yorumları gizleyen İlgezdi, sadece kendisini öven ve haberleri yalanlayan yandaşlarının mesajlarının kalmasına izin verdi.

İlgezdi, Veryasın TV’nin twitter hesabını da engelledi.