Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklama: Hak eden şampiyon olsun!

Kulüpler Birliği Vakfı’nın aylık olağan toplantısı, TFF’nin daveti üzerine bugün Riva’daYAPILDI. Toplantı sonrası yapılan açıklamalarda TFF'nin sunumunun etkili olduğu ve temel konunun hakem hataları üzerine odaklandığı anlaşıldı.

Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklama: Hak eden şampiyon olsun!

Kulüpler Birliği Vakfı’nın aylık olağan toplantısı, TFF’nin daveti üzerine bugün Riva’daYAPILDI. Toplantı sonrası yapılan açıklamalarda TFF’nin sunumunun etkili olduğu ve temel konunun hakem hataları üzerine odaklandığı anlaşıldı.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın aylık olağan toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde başladı.

12.00’de başlayan toplantıya Süper Lig başkanının yanı sıra, birer yöneticileri ile TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, MHK Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan, MHK Video Yardımcı Hakem (VAR) Koordinatörü Barış Şimşek de katıldı.

Hakem hatalarının gündeme geldiği toplantıda VAR kararları da tartışıldı.

FENERBAHÇE’DEN KATILAN TEMSİLCİ YOK

Toplantıya Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor başta olmak üzere diğer Süper Lig kulüplerinin de başkanları katılırken, toplantıda basın mensupları için görüntü alınması esnasında, Fenerbahçe kulübünden katılım olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan geçtiğimiz gün geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu dirseğini kıran Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye de diğer kulüp başkanları geçmiş olsun dileklerini iletti.

TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA

Kulüpler Birliği Vakfı’nın olağan toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) daveti üzerine Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde yapıldı.
Süper Lig ekiplerinin temsilcilerine; gerek hakem kararları gerekse atamalar ve VAR konusunda detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Toplantı sonrasında Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulundu.

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI MEHMET SEPİL’İN TOPLANTI SONRASINDA AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

“Oldukça uzun bir toplantı yaptık. Konular oldukça birikmişti. MHK ile bir araya gelmeyi istedik. Kulüp başkanları olarak kendilerinin sunumunu dinledik. VAR konusunda MHK bizi bilgilendirdi. Oldukça samimi bir toplantı oldu.

“Lisans uygulaması konusunda hararetli bir transfer süreci geçti, bu geride kaldı, bunu da tabii ki tartıştık ama önümüzde ne yapacağımızı, lisans uygulamasının seneye ne şekilde olacağını, nelerin düzeltilmesi gerektiğini, kulüpler lehine olabileceğini konuştuk.

“Son zamanlarda yine ortaya çıkan ırkçılığı konuştuk. Biz kulüpler olarak ırkçılığa en ağır cezanın verilmesini istedik. Tabi bunların yanında da futbol konularında da sohbet ettik. Herkesin konuştuğu bir toplantı oldu. Ben TFF’ye bu konuda teşekkür ediyorum.”

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR’İN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

“Kulüplerimizin yeri olmadığı için TFF olarak davet ettik ve 18 kulübünün 17’sinin katılımıyla toplandık. Türk futbolumuzun geleceği açısından bu toplantıların çok önemli olduğu hakkında hemfikir olduk.

“Türkiye ırkçılık konusunda dünyada örnek ülkelerin başında gelmektedir. Bugüne dek hiçbir ligimizde, basketbolu da katabilirim, ırkçılıkla ilgili hiçbir olay yaşamadık.

“TFF olarak ne gerekiyorsa yapıp tüm cezaları uygulamaktan çekinmeyeceğiz. Tüm arkadaşlar bu konuda federasyonumuza destek verdiler, gerekli çalışmaları yapacağız.

“Son dönemde hakemlerimiz çok gündeme oturdular. Sayın Sepil’in isteği ile Alp, Sarvan ve Şimşek’i getirdik, VAR uygulamalarında yapılanları anlattılar. Daha sonra neler yapılacağı konusunda karşılıklı fikri alışverişlerinde bulundular. Süper Lig’de hak edenin şampiyon olmasını umut ediyorum.”

.