Kumpas mağduru Teğmen Arık cübbesine kavuştu

Ergenekon kumpası mağdurlarından Cihan Arık Ankara 12. İdare Davalar Kurulu’nun yürütmeyi durdurma kararının ardından avukatlık ruhsatına kavuştu.

Kumpas mağduru Teğmen Arık cübbesine kavuştu

Ergenekon kumpasıyla teğmen rütbesindeyken tutuklanan Cihan Arık’ın avukatlık ruhsatı Ergenekon davasının devam etmesi nedeniyle Adalet Bakanlığı tarafından iptal edilmişti. Arık Ergenekon davası kapsamında 16 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilerek TSK’ya dönmüştü.

Cihan Arık, 12. İdare Davalar Kurulu’nun yürütmeyi durdurma kararının ardından Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu arasındaki yazışmalar sonucu ruhsatını aldı.

Veryansın Tv’ye konuşan Arık, Adalet Bakanlığı’nın kumpas olduğu herkes tarafından bilinen bir davadan dolayı ruhsatının iptalini istemesinde bir kasıt olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Adalet Bakanlığı, Ergenekon davasının devam etmesi nedeniye avukatlık ruhsatımı iptal etti. Türkiye Barolar Birliği’nin karara direnmesinin ardından ruhsatımı aldım. Ruhsatımı aldıktan sonra Adalet Bakanlığı yürütmeyi durdurma istemli dava açtı. Bunun üzerine ruhsatım Ergenekon’dan beraat ettikten 3 gün sonra iptal edildi. Ankara 12. İdare Davalar Kurulu’nun yürütmeyi durdurma kararının ardından ruhsatımı yeniden aldım. Ruhsatımı aldığım için mutluyum ancak sürecin tamamen sonuçlanması için bakanlığın davayı geri çekmesi gerekiyor. Ergenekon’un kumpas olduğu herkes tarafından bilinirken Adalet Bakanlığı’nın davayı geri çekmemesi anlaşılır bir şey değil. Burada bir kasıt görüyorum. Bu süreçte hem Youtube kanalıyla hem de haber sitesiyle sesimi duyurmamı sağlayan VeryansınTV ekibine çok teşekkür ediyorum.”

FETÖ uygulamalarını kim sürdürüyor?