Kumpas savunucusu Levent Gültekin Atatürkçülük dersi vermeye kalktı!

Ergenekon ve Balyoz kumpasları savunucusu, Halk Tv'nin ekran yüzü Levent Gültekin'in hedefinde şimdi de Mehmet Ali Çelebi var...

Kumpas savunucusu Levent Gültekin Atatürkçülük dersi vermeye kalktı!

Geçmişte AKP ve FETÖ’nün ateşli savunuculuğunu yapan CHP'li Levent Gültekin, FETÖ’ye yönelik operasyonların başlaması ve PKK ile sürdürülen sözde açılımın bitmesinin ardından hızlı AKP muhalifi olmuştu.

Ergenekon davasında yurtseverlere yönelik müebbet hapis cezalarının açıklandığı gün Gültekin, “Sanırım bu cezalardan sonra Ergenekon sanıkları için en ağır beddua ‘Allah size uzun ömür versin’ demek olur.. ” ifadelerini kullanmıştı.

Geçen yıl Tunceli’de terörden temizlenen dağlara devasa Türk bayrağı çizen Mehmetçik, yanına da "Ne mutlu Türküm diyene"yazmıştı. Bu yazıdan rahatsız olduğunu gizlemeyen Levent Gültekin, “İktidar, 18 yıl önce dağlardan sildiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılarını yeniden yazıyor. 18 yıl sonra başladığı noktaya geri dönmek hakikaten büyük meziyet, eşi benzeri yoktur” demişti.

Gültekin, Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için mücadele eden Azerbaycan için kullandığı, "Azerbaycan devlet mi?" sözleri de tepki çekmişti.

Gültekin bu kez CHP'den istifa eden milletvekillerini hedefine koydu.

Dün Halk Tv bugün de Fox Tv'ye konuk olan Gültekin, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve istifa eden diğer iki milletvekili için, Halk Tv'de "Atatürk olsaydı yüzünüze tükürürdü" dedi.

"Atatürk" diyemeyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu da savunan Gültekin, istifa mektubu için "Tayyip Erdoğan yazsa ancak bu kadar olurdu" ifadelerini kullandı.

Çelebi dün Gültekin'in 18 Mart 2013'te attığı kumpasları savunan tweetini paylaşarak, “Kumpasçı, 2. Cumhuriyet’çi Levent Gültekin Halk Tv’de bana yerlilik, millilik ve demokratlık dersi veriyor. Hadi oradan hadi!” ifadelerini kullandı.

Gültekin o tweette "Barış süreci hızlansın, Ergenekon süreci yavaşlasın Başbuğ'u boşalacak olan İmralı'ya gönderelim..." demişti.

Gültekin, Çelebi’ye “Kumpasçı mı? O dönemde sizi savunan iki yazım var insan bunu yazarken utanır be. Görüşünü beğenmediğiniz insanı yaftalıyorsunuz çünkü kumaşınız bu kadar” diyerek yanıt verdi.

Çelebi de bu paylaşıma, “Devam edelim mi?” deyip Gültekin’in FETÖ kumpaslarını ve açılım sürecini savunan eski paylaşımlarını yeniden hatırlattı...