‘Kumpas var çete yok’

Muharrem İnce'nin, 'parti içindeki çete' ifadesini CHP milletvekilleri yorumladı. CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, 'kumpas' konusuna katıldığını ancak 'çete' konusuna katılmadığını vurguladı.

‘Kumpas var çete yok’

CHP’nin Meclis Grup toplantısı öncesinde, milletvekilleri, gazetecilerin sorusu üzerine, Muharrem İnce’nin “CHP içinde çete” olduğuna yönelik iddiasını değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti sözcüsü Faik Öztrak’ın gereken açıklamayı yaptığına işaret ederek, söylenecek sözün olmadığını dile getirdi. “Kumpas” iddiasının hatırlatılması üzerine Torun, “Açık. Sizce yok mu?” diye karşılık verdi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye’nin çok daha yakıcı sorunlarının bulunduğunu söyledi. Emir, İnce’nin “çete” ifadesine katılmasının mümkün olmadığını belirterek, bu tartışmaları aile içinde daha sağlıklı yapmak gerektiğini kaydetti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İnce’nin sözlerine karşı hiçbir şey söylemek istemediğini belirterek, “Sadece üzüntümü ifade etmek istiyorum.” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, “kumpas” konusuna katıldığını ancak “çete” konusuna katılmadığını vurguladı.

Özel, bir açıklama beklediklerini dile getirerek, “Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız bir açıklama yapacaktır, sorun çözülecektir diye inanıyorum.” diye konuştu.