Kumpaslardaki rolünü itiraf etmişti… Cumhuriyetçi Vatanseverler’den ‘Rasim Ozan’ talebi

Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi, Rasim Ozan Kütahyalı'nın "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim." sözleri hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Yüce Türk yargısı" göreve davet edildi.

featured

Rasim Ozan Kütahyalı, Flu Tv’de İlker Canikligil’in sunduğu programa katılmış, FETÖ’nün Ergenekon-Balyoz kumpaslarına dair itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunmuştu.

Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte “vesayeti temizleme” operasyonu yaptıklarını kabul eden Kütahyalı, “2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu.” demişti.

CUMHURİYETÇİ VATANSEVERLER’DEN AÇIKLAMA

Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yayımladı.

X hesabından yapılan paylaşımda, Kütahyalı’nın itiraf niteliğinde paylaşımda bulunduğu ve Türk yargısının harekete geçmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Rasim Ozan Kütahyalı, YouTube’da katıldığı bir programda; “2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Ergenekoncular bugün iktidarda.” diyerek Şerefli Türk Ordusuna kurulan bu hain kumpas ile alakalı itiraf niteliğinde önemli açıklamalarda bulunmuştur!

Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi olarak Yüce Türk Yargısını göreve çağırıyor ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan bu operasyonun ivedi şekilde tüm detayları ile soruşturulmasını ve gerekli cezaların bu kişilere verilmesini talep ediyoruz!”

Kumpaslardaki rolünü itiraf etmişti… Cumhuriyetçi Vatanseverler’den ‘Rasim Ozan’ talebi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!