Kumpasları savunan Binali Yıldırım’a Muharrem İnce’den tepki

Binali Yıldırım’ın, "Hatırlayın, Balyozlar, Ergenekonlar... Bunlar yalan mıydı, elbette bunlar vardı." sözlerine Muharrem İnce’den tepki geldi.

Kumpasları savunan Binali Yıldırım’a Muharrem İnce’den tepki

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı AKP Edirne 7'nci Olağan İl Kongresi, Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini anlatırken bir anda darbeye giden sürecin önünü açan FETÖ kumpaslarını savundu.

'BALYOZLAR, ERGENEKONLAR YALAN MIYDI?'

Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:

“Ama nelerle karşılaştık, ne zorluklarla mücadele ettik. Şöyle bir geriye doğru dönüp baktığımız zaman, en önce daha iktidarımızın ilk yıllarında darbe ve vesayet heveslileri meydanlardaydı. Hatırlayın, Balyozlar, Ergenekonlar... Bunlar yalan mıydı, elbette bunlar vardı. Daha sonra 2007'de Türkiye'nin en büyük partisine 363 milletvekili ile cumhurbaşkanını seçtirmediler. Eski vesayet alışkanlıkları, maalesef bizim iktidarımızda da tekrar hortladı. 367 diye bir icat çıkardılar ve ondan sonra ne dedik, 'madem bize cumhurbaşkanını seçtirmiyorsunuz, o halde bizde millete gideriz' dedik."

İNCE’DEN YILDIRIM’A TEPKİ 

Bu sözlere Muharrem İnce’den tepki geldi.

Twitter’dan paylaşım yapan İnce, “Binali Yıldırım, FETÖ’nün düzmece delillerle kurduğu Ergenekon- Balyoz kumpaslarını hala savunuyor. Herhalde bu da onların fıtratı, ne yaşanırsa yaşansın değişmiyor!” ifadelerini kullandı.