Kuran kursunda çocuklara şiddet kamerada… Jet soruşturma başlatıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, sosyal medya hesabından Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki bir Kuran kursunda çekildiği belirtilen görüntüler paylaştı. Görüntülerde bir kişinin çocuklara şiddet uyguladığı görülüyor. Öztunç'un paylaşımı üzerine Valilik harekete geçti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da olayla ilgili soruşturma talimatı verdiğini açıkladı.

Kuran kursunda çocuklara şiddet kamerada… Jet soruşturma başlatıldı
Kuran kursunda çocuklara şiddet kamerada… Jet soruşturma başlatıldı

VERYANSIN TV

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bu görüntüler az önce memleketim Elbistan’daki Bedirefendi Kuran kursunda çekildi. Diyanete bağlı kuran kursunda çocuklarımıza yapılan bu davranışı onaylayan hiçbir hemşerim olamaz. Atatürk’e hakaret eden Diyanet işleri başkanı bunun hesabını sor ve millete bilgi ver” ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Öztunç, daha sonra konuyla ilgili bir paylaşım daha yaparak, “Az önce paylaştığım görüntünün ardından Kahramanmaraş Valimiz ve il müftümüz beni telefonla arayarak gerekli soruşturmayı hızlı bir şekilde açtıklarını belirttiler. Kahramanmaraş valimiz ve il müftümüze teşekkür ediyorum. Bu çocuklar hepimizin...” açıklamasını yaptı.

ALİ ERBAŞ'TAN AÇIKLAMA

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da Elbistan'daki Kuran kursunda meydana gelen şiddet olayıyla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Erbaş, "Bugün sosyal medya ve farklı mecralarda yayınlanan ve Kahramanmaraş Elbistan ilçemizdeki bir Kur'an kursunda yaşandığı belirtilen görüntülerin ardından derhal ilgili birimlerimize soruşturma başlatılması talimatını verdim. Gözaydınlığımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik onların onurunu hiçe sayan, haklarına göz diken ve şiddete başvuran hiçbir anlayış asla tasvip edilemez. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım" ifadelerini kullandı.