Küresel ısınmaya inanmayan Trump İklim Zirvesi’nde

ABD Başkanı Donald Trump'ın beklenmedik şekilde İklim Zirvesi'nin yapıldığı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu salonuna gelmesi şaşkınlığa neden oldu.

Küresel ısınmaya inanmayan Trump İklim Zirvesi’nde

Zirveye katılması beklenmeyen Trump, BM Genel Merkezi’ne giriş yaptıktan sonra İklim Zirvesi’nin yapıldığı Genel Kurul salonuna girdi ve kısa süre konuşmaları dinledi.

Küresel ısınmayı inkar eden Trump’ın beklenmedik şekilde İklim Zirvesi’nin yapıldığı Genel Kurul salonuna gelmesi şaşkınlık yarattı.

Trump, kısa süre salonda kaldıktan sonra ayrıldı.

KÜRESEL ISINMA BİR ALDATMACA

Trump geçen yıllarda, iklim değişikliği konusunda çalışan uzmanları ‘siyasi bir gündeme sahip olmakla suçlamış ve artan sıcaklıklardan insanların sorumlu olduğuna ikna olmadığını söylemişti.

ABD’nin Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekileceğini söyleyen Trump, Amerikan işletmeleri ve işçilerin aleyhine olmayan, yeni ve “adil” bir anlaşma müzakere etmek istediğini vurgulamıştı.

Trump, iki yıl önceci seçim kampanyasında da iklim değişikliğinin bir “aldatmaca” olduğunu söylemişti. Ancak Trump daha sonraki bir söyleşisinde “Aldatmaca olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen bir fark var.” demişti.