Kurtlar Vadisi’nin silahları ‘Tek Türkiye’den gelmiş!

featured

Yeni diziyle ekranlara döneceği belirtilen Kurtlar Vadisi ile ilgili tartışmalar bitmiyor. Eski bir program kaydında, Kurtlar Vadisi ile Samanyolu TV’nin ünlü FETÖ dizisi ‘Tek Türkiye’ aynı cümleler içinde geçiyor. Hem de Necati Şaşmaz’ın ağzından…

VERYANSIN TV

Kurtlar Vadisi’nin yeniden ekranlara döneceği haberleri geçen aylarda gündeme gelmişti. “Polat Alemdar” karakterine hayat veren Necati Şaşmaz’ın başrolde olacağı diziye “Kurtlar Vadisi Kaos” adı verileceği belirtilmişti. Yapımcılığını Polat Yağcı’nın yapacağı iddia edilen dizinin çekilip çeklikmeyeceği ya da yayın tarihiyle ilgili net bir açıklama gelmiş değil.

Öte yandan 15 Ocak 2003’te yayın hayatına başlayan Kurtlar Vadisi bugüne kadar siyasi tartışmaların da gündeminde oldu. Mafya-Devlet-Gladyo ilişkilerini işleyen dizi için “FETÖ” şüpheleri sık sık ortaya atıldı.

Öyle ki 15 Temmuz darbe girişiminden önce “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için başvuruda bulunan Pana Film ortakları Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat hakkında FETÖ soruşturması başlatılmış ancak takipsizlik kararıyla sonuçlanmıştı. Şaşmaz da her seferinde FETÖ bağlantısı iddialarını yalanlamıştı.

TARİKAT EVİNDE ZİKİR TÖRENİ

Eşiyle boşanma sürecinde tarikat bağı tartışma konusu olan hatta kendini “Mehdi” olarak gördüğü iddia edilen Necati Şaşmaz’ın tarikat töreninde 8 yaşındaki oğlu ile birlikte zikir çektiği görüntülerin sızması, yeniden ekrana gelmeye hazırlanan dizinin iptal edilmesine neden olduğu iddia edilmişti.

Kurtlar Vadisi’nin yeni dizisi gelecek mi gelmeyecek mi netleşmiş değil ancak, dizi ve Necati Şaşmaz’la ilgili tartışmalar bitmiyor, yeni yeni iddialar gündeme geliyor.

Yeni dizi tartışması sürerken Necati Şaşmaz ile yıllar önce yapılan bir program sosyal medyada yeniden gündemde. Necati Şaşmaz ile dizinin senaristleri Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan 2009 yılında 32. Gün’de Mehmet Ali Birand ve Rıdvan Akar’ın konuğu olmuştu. Rıdvan Akar, programda Şaşmaz’a dizide kullanılan silah ve bombaların nereden geldiğini soruyor. Şaşmaz ise kullanılan silahların “Tek Türkiye” adlı diziden geldiğini söylüyor.

“Tek Türkiye” FETÖ’nün Samanyolu TV’sinde uzun yıllar yayınlandı ve örgütün faaliyetleri yönünde kamuoyu oluşturmak için kullanıldı. Dizideki şifreli mesajlarla örgüt üyelerine talimatlar verildiği de gündeme geldi. Samanyolu’nda yayınlanan bir başka dizi “Karanlık Kurul” da aynı görevi yerine getirdiği tespit edilmişti.

İşte Şaşmaz’ın 32. Gün’deki o açıklamaları…

Nihat Genç: Tarikatların kökeni Kurtlar Vadisi dizisidir 

Kurtlar Vadisi’nin silahları ‘Tek Türkiye’den gelmiş!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. daha da izlemem

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Hırsız feto nün pisliği ortaya çıkınca bu dizide bitti

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Kurtlar vadisi munafik (bozguncu) bir yapimdir. Tipki deli yurek gibi. Bizdenmis gibi gozukup, ocagimiza incir agaclari dikmistir yillarca. Rahmetli Kasif Kozinoglu’nu ve daha diger nice vatanseveri dizide hain, kalles olarak canlandirdilar. Bazi hainleri de hain ve kalles olarak canlandirdilar. Isin munafikligi burada zaten. Kurt pusulu ortami sever sonucta.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  2003-2006 arası Vadi ile 2008 sonrasını karıştırmayın. İkisinin senarist ve danışman kadrosu ayrıydı.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  sallamayın be. zamnında bazı gerçek silahlar varmış tek türkiye kiralamış ama vadi alıyor diye haber yapmışlar. necati de düzeltiyor o silahlar bizim değil tek türkiyenin. biz kuru sıkı kullanıyoruz diyor

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!