Kurtulmuş: En çok haksızlıkların, çifte standartların, yoklukların olduğu süreç herhalde bu süreçtir

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 'Maalesef insanlık tarihinde en çok haksızlıkların, adaletsizliklerin, çifte standartların, zulümlerin, yoksullukların, yoklukların, açlıkların, kıtlıkların, savaşların, iç çatışmaların olduğu tarihi süreci de herhalde bu süreçtir' dedi.

Kurtulmuş: En çok haksızlıkların, çifte standartların, yoklukların olduğu süreç herhalde bu süreçtir

AKP'li Numan Kurtulmuş, Artuklu Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Kurtulmuş konuşmasında şunları dedi:

"Üniversitelerin sayısının artmasından rahatsız olmaya hiç gerek yok. Anadolu halkı kendi şehrinde ve yakınında üniversiteler kurulması ile çocuklarını ve özellikle kız çocuklarını daha rahat bir şekilde üniversiteye göndermeye başladılar ve çok sayıda üniversite öğrencisi olan bir ülke olduk. Üniversitelerin sadece sayısının artması yeterli değil. Geldiğimiz noktada üniversitelerin seviyesinin artması, kalitesinin yükselmesi ve uluslararası alanda rekabet edebilir üniversiteler haline gelmeleri de ana hedefimiz. Ancak bugün dünyada üniversite hayatında en önemli rekabetçi ülkelerden birisi olan kuşkusuz Amerika Birleşik Devletleri." ifadelerini kullanan Kurtulmuş, Amerika Birleşik Devletleri'nde 5 bini aşkın üniversite olduğunu belirtti.

'EN ÇOK HAKSIZLIKLARIN YAPILDIĞI SÜREÇ'

Kurtulmuş şöyle devam etti:

"Şunu çok net söyleyebiliriz ki insanlık tarihi boyunca en çok bilginin üretildiği çağ bu çağdır. Ama maalesef insanlık tarihinde en çok haksızlıkların, adaletsizliklerin, çifte standartların, zulümlerin, yoksullukların, yoklukların, açlıkların, kıtlıkların, savaşların, iç çatışmaların olduğu tarihi süreci de herhalde bu süreçtir. Bilmek ile insanın saadeti, huzuru arasındaki çelişkinin bu kadar açık şekilde öne çıktığı herhalde tarihin başka bir döneminde olmamıştır. Dolayısıyla biz bilmeyi, bilim hiyerarşisinin birinci seviyesi olarak görürüz. Güçlü bir Türkiye ideali, yeni hakkaniyetli bir dünya kurulması tezimizin ve iddiamızın da en besleyici en destekleyici ana unsurudur, ana direğidir. Bu hedeflere sahip, bilgi, ilim, hikmet ve irfanla donanmış gençlerimiz Türkiye'nin geleceğidir. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizin Türkiye'yi çok daha ileriye, daha güçlü bir noktaya götüreceğine yürekten inanıyoruz. Onun için gençlerimizin daha iyi eğitim alması, daha iyi şartlarda eğitimlerini görmesi bakımından fevkalade güçlü ve ileri adımlar atıyor, yolumuza devam ediyoruz. İnşallah geleceğin Türkiye'si bugünün Türkiye'sinden daha güzel, daha güçlü olacak. Türkiye'yi yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Allah sözünüzü güçlendirsin, ufkunuzu aydınlatsın."