KYK burs başvuruları başladı mı?

KYK burs başvuruları başladı mı? Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler uzun süredir bu sorunun cevabını araştırıyor. İşte, KYK burs başvuruları ile ilgili merak edilen detaylar…

KYK burs başvuruları başladı mı?

KYK burs başvuru tarihi öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Başvurular henüz başlamadı. Ancak başvuru süreci ile ilgili gözlerin çevrildiği DGS ek tercih / yerleştirme sonuçları açıklandı. Böylelikle 4 yıllık lisans eğitimi alan öğrenci sayısı 2019 – 2020 akademik yılı kapsamında netleşmiş oldu. Peki, KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK’den ve GSB’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de başvuruların Ekim 2019 sonunda ya da Kasım 2019 başında başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor. 2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak.