KYK yurt başvuruları için yarın son gün!

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlardan faydalanmak isteyen adaylar için başvurularda 26 Ağustos son gün. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

KYK yurt başvuruları için yarın son gün!

KYK yurt başvuru sonuçları için adaylar Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden gelecek resmi açıklamayı bekleyecek. Sonuçların açıklanmasının ardından asil ve yedek liste ortaya çıkacak. Asil listede yer alan adaylar yerleştirildikleri yurtlara kayıtlarını yaptıracaklar. Kayıt yaptırmayan veya daha sonra yurttan ayrılan isimlerin yerine ise yedek listedeki isimler sırayla kayıt hakkı kazanacak.

YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK yurt başvuru sonuçları, başvuruların 26 Ağustos tarihinde tamamlanmasının ardından en geç eylül ayının ilk haftasında erişime açılacak. KYK yurt başvuru sonuçlarının hemen akabinde kesin kayıt süreci başlayacak. Bu süreçte kesin kayıtlarını yapmayanların yerine yedek yerleştirmeler yapılacak. Yedek yerleştirmeler yıl boyunca devam edecek.

Geçtiğimiz yıl sonuçlar başvuruların tamamlanmasının ardından geçen 2 günlük kısa bir süre içerisinde açıklanmıştı.

SONUÇLAR NEREDE OLACAK?

Geçtiğimiz yıl yurtlara yerleştirmesi gerçekleştirilen adayların isimlerin listesi “yurtkur.gsb.gov.tr” adresinde yerini almıştı. Bu yıl da sonuç sorgulama işlemlerinin aynı adres üzerinden yapılması bekleniyor.