Larkin Türk vatandaşı olabilecek mi?

Anadolu Efes'in ABD'li yıldızı Shane Larkin'in Türk vatandaşlığına geçip, A Milli Takım forması giymesi için çalışmalar sürerken, basketbol federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Larkin Türk vatandaşı olabilecek mi?

Sporx’e konuşan Hidayet Türkoğlu, “Geçen günlerde Larkin’in menajeriyle bir görüşme yaptık. Perşembe günü Larkin’le de görüşeceğiz. Kendisi çok yoğun. Bugün maçı var, cuma günü maçı var. Maçlardan önce motivasyonunu bozmamak istiyoruz. Kendisiyle temasımız olduktan sonra net açıklama yapmak daha doğru olur. Şu anda Avrupa’nın en başarılı oyuncusu. Beğendiğimiz bir basketbolcu. Gerek ben, gerekse de teknik ekip böyle değerli bir oyuncuyu kadroda görmek ister. Kendisiyle görüştükten sonra net şekilde konuşmak daha doğru olur” ifadelerini kullandı.

Larkin, daha önce Türk Milli Takımı’nda oynamak istediğini açıklamıştı.

19 Aralık 2019’da bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süredir gündemi meşgul eden “Larkin’in milli takımda oynaması” konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş, ABD’li yıldız Shane Larkin’e A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın kapısının açık olduğunu söylemişti.