Liboş Atilla Yayla yine Atatürk'e saldırdı

Liberal Düşünce Topluluğu kurucusu Atilla Yayla'nın Atatürk'ü hedef alan paylaşımı tepki çekti.

Liboş Atilla Yayla yine Atatürk'e saldırdı

Liberal Düşünce Topluluğu kurucusu Atilla Yayla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Atatürk'ün meşhur "Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum" şeklindeki sözlerine atıfta bulunarak tepki çeken bir paylaşımda bulundu. 

Yayla yaptığı paylaşımda, "Emrindekilere ölmeyi emreden bir komutan en başta kendisi gitmelidir. Durum böyle değilse bir problem var demektir." diye yazdı. 

Yayla'ya yanıt Dr. Selim Erdoğan'dan geldi. 

Erdoğan, Yayla'nın paylaşımını alıntılayarak şunları yazdı: "O emrin ikinci cümlesi:

"BİZ ölene kadar geçecek zaman içinde YERİMİZİ başka kuvvetler, BAŞKA KOMUTANLAR alabilir."

"BİZ" diyor, ölmekten bahsederken!

Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz aslında.

Ne o komutanı, ne de ONUNLA BİRLİKTE ölüme koşanları anlayamazsınız.

Kan önemlidir!"

FETÖ GAZETESİNDE YAZIYORDU

Daha önce defalarca Atatürk'e saldıran Yayla, geçen yıl 10 Kasım'da da Atatürk anmalarından duyduğu rahatsızlığı “Liberal düşüncenin Türkiye’de tanınmasına ve gelişmesine neredeyse bir ömür adamış biri olarak bir liberalin Mustafa Kemal’i ‘hasret ve özlem’ ile anmasını anlamakta zorluk çekiyorum.” sözleriyle dile getirmişti. 

Yayla 12 Eylül 2010’daki Anayasa değişikliğinde ‘Yetmez ama evet’ sloganıyla çalışmış isimlerden biriydi. Geçmişte hem ‘FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesi hem de yandaş Yeni Şafak’ta yazmış olan Yayla, AKP ile FETÖ arasında ‘dershaneler savaşı’ başladığında, Yeni Şafak’taki köşesinde dershanelerin kapatılmaması gerektiğini savunmuştu. Yayla, 2015’teki Yeni Şafak’taki veda yazısında “Bugün dönüp geriye baktığımda niçin hiç olmazsa 7 Şubat 2012 MİT operasyonunda uyanamadığıma hayıflanıyorum” demişti.

Atilla Yayla’nın kurucusu olduğu Liberal Düşünce Topluluğu ise başta Emrullah Uslu olmak üzere birçok ‘FETÖ’cünün karargah’ı gibi işlev görmüştü.