‘Ligi ertelemek korkaklık’ diyen ROK’un keskin dönüşü

Daha önce Galatasaray Beşiktaş maçının ertelenmesi ve seyircisi oynanmasının mümkün olmadığını savunan Kütahyalı, Fatih Terim'in koronavirüse yakalanmasının ardından ağız değiştirdi.

‘Ligi ertelemek korkaklık’ diyen ROK’un keskin dönüşü

VERYANSIN TV
Güneş gazetesi köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in koronavirüs salgınına kapılmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na isyan etti. Daha önce Galatasaray Beşiktaş maçının ertelenmesi ve seyircisi oynanmasının mümkün olmadığını, Korona yüzünden bahane yapmak korkaklık diyen Kütahyalı bugün ise bu süreçte futbol oynatılmasının “akılsızlık” olduğunu yazdı.
Kütahyalı, “14 Mart 2020 günü Fatih Terim haykırdı TFF’ye ligleri erteleyin bizim canımız yok mu diye haykırdı! Yapayalnız kaldı! Alın işte o hafta akılsızca oynanan ligin neticesi! İnsan kahroluyor! 67 yaşındaki Fatih Terim’e bu yaşatılan nedir? Bunu açıklayın! Nedir?! T FF_Org” sözlerini kullandı.
Kütahyalı 11 Mart tarihinde de, “Galatasaray-Beşiktaş maçının ne ertelenmesi ne de seyircisiz oynanması mümkün değildir. 1 kişide çıkan Corona olayını bahane olarak kullanmak korkaklıktır. 50.000 Ultraslan o gün stadyumda olacağız ve ortalığı inim inim inleteceğiz. Ben de maçta olacağım. Kükreyeceğiz” sözlerini kullanmıştı.
Kütahyalı’nın duruma göre iki farklı görüşte bulunması dalga konusu oldu.
Tepkilerin artmasının ardından Rasim Ozan Kütahyalı bir açıklama yapmak zorunda daha kaldı. Kütahyalı, sosyal medya hesabından, “Mustafa Cengiz’in ve benim 11 Mart’ta yaptığımız açıklamalar çok yanlıştı. Fakat Hoca böyle sözler söylemedi. Terim’in burada bir çelişkisi ve mesuliyeti yok. Şu andan itibaren insan olan herkes Terim’in virüsü mağlup etmesi için dua etmeli. Yine galip geleceksin Terim! Yine!” ifadelerini kullandı.