Ligin devam etmesi kararı sonrası Obi Mikel ayrılma kararı aldı

Trabzonspor’da forma giyen ve koronavirüsü salgını nedeniyle futbol oynamak istemediğini açıklayan John Obi Mikel’in bordo mavili ekiple olan sözleşmesi feshedildi.

Ligin devam etmesi kararı sonrası Obi Mikel ayrılma kararı aldı

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamada, “Şirketimiz ile John Obi Mikel arasındaki 30 Haziran 2019 başlangıç 31 Mayıs 2021 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi, karşılıklı olarak feshedilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Fesih anlaşması kapsamında futbolcunun, ileriye dönük tüm alacaklarından vazgeçtiği kaydedildi.

Ligin devam etmesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösteren Mikel, “Hayatta futboldan daha fazlası var. Kendimi rahat hissetmiyorum ve bu durumda futbol oynamak istemiyorum.Bu kritik zamanda herkes aileleri ve sevdikleriyle evde olmalı. Dünya bu kadar çalkantılı bir dönemle karşı karşıya olduğu için sezon iptal edilmeli” ifadelerini kullanmıştı.

CİMŞİR: KENDİNİ BAĞLAR

Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Falcao da Mikel’in paylaşımına yaptığı yorumla destek verirken Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir şu ifadeleri kullanmıştı:

“Obi Mikel’in kendi yaptığı bireysel açıklamadır. Bu açıklama ne kulübü ne takımı bağlar. Kafasının karışık olduğu futbolla ilgili farklı problemleri olduğunu söyledi. Biz de saygı duyduk, yapacak bir şey yok. Bazen elimizde olmayan sebeplerden bizim haberimiz olmadan açıklama yapıyorlar. Kulübün disiplin talimatı var, yönetim kurulunun tasarrufta bulunacağını düşünüyorum”