'Linç görüntülerini zevkle izlediler, yazıklar olsun'

CHP'li Özgür Özel'den Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na linç girişimini grup toplantısında izletmesine tepki geldi: Zevk ile izlediler, yazıklar olsun!

'Linç görüntülerini zevkle izlediler, yazıklar olsun'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP grup toplantısında izletilen videoda CHP liderine yönelik linç girişimi ve saldırı görüntülerine yer verilmesine tepki gösterdi, “Bu Meclis’te gerekli çoğunluk sağlandığında Çubuk saldırısının faili olarak gösterilecek ve yargılanacaktır. Kılıçdaroğlu’nun linç görüntülerini zevk ile izlediler grup toplantısında, bu ne kadar kötü olduklarının kanıtıdır. Yazıklar olsun! Milletimize şikâyet ediyoruz” dedi.

Özgür Özel’in konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"O gün olay anında çekilmiş videolar ve fotoğraflar da var. Taş ve sopalar belirli yerlere istiflenmiş bunlar jandarma kayıtlarında da yer alıyor. İnsanlar çatılara çıkmış ve önceden hazırlandığı belli olan demir sopaları birbirlerine uzatıyorlar. Jandarma dört bir köşeye dağılmış halde ve az sayıda. O görüntülerde Kemal beyin yerini birbirlerine gösteren organizatörler var. Ona yumruk atan meczubun elini öpen ve bunu paylaşanlar var. Bu eli öpenlerden hiçbiri ihraç edilmedi ve haklarında soruşturma açılmadı. O saldırıdan sonra Erdoğan bir kez bile geçmiş olsun dileklerini iletmedi.

Akşener’e bunlar daha iyi günlerin dedi. Kendisi suçu ve suçluyu övmekte, yürümekte olan bir davaya müdahale etmektedir, geçmişteki olaylar için de artık itirafçıdır, suça teşvik etmektedir, azmettiricidir.

'AZ KALDI'

Bu Meclis’te gerekli çoğunluk sağlandığında Çubuk saldırısının faili olarak gösterilecek ve yargılanacaktır. Kılıçdaroğlu’nun linç görüntülerini zevk ile izlediler grup toplantısında, bu ne kadar kötü olduklarının kanıtıdır. Yazıklar olsun! Milletimize şikâyet ediyoruz. Bunlara oy vermiş AKP’li seçmenlerimize ve bu utançtan midesi bulanan herkese az kaldı diyoruz, bunları göndereceğiz diyoruz. Sandık gelecek ve siz bunları göndereceksiniz."