Liseli kıza ‘MİT’e giriş’ vaadiyle tecavüzde yeni gelişme

17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisine, okulunun müdürünün, 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' vaadiyle kandırıp, tanıştırdığı Ahmet Mandal'ın (35) günlerce cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkmıştı. Skandal olayda okul müdürü Harun Avcu tutuklandı.

featured

Konya’da bir lisenin müdürü H.A., kasım ayı başında son sınıf öğrencisi olan G.A. adlı kızı, derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diye kandırarak evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, iddiaya göre G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu.

G.A.’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım günü ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.

OKUL MÜDÜRLERİ HAKKINDA TUTUKLAMA TALEBİ

G.A.’nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç, dosyada adı geçen diğer şüphelilerin tutuklanması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunduklarını söyledi. G.A.’nın kendi okul müdürü H.A. ile odasında G.A. ile Mandal’ın dini nikahı kıyılan başka okulun kadın müdürü A.S.K.’nin de tutuklanması gerektiğini belirten Güleç, “Söz konusu olayla ilgili olarak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam etmektedir. Dosyada gizlilik kararı da halen sürüyor. Biz açığa alınan okulun müdürleri ve dosyada adı geçen şüpheliler yönünden de tutuklanma kararı verilmesini talep ettik. Olaydaki suçluların en ağır cezayı alması için yoğun bir mesai vermekteyiz” dedi.

Okul müdürü H.A. ve diğer okul müdürü A.S.K

OKULA YENİ MÜDÜR ATANDI

Bu arada, açığa alınan okul müdürlerinden H.A.’nın yerine yeni bir müdür atandığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin idari soruşturma kapsamında H.A. ile A.S.K. hakkında araştırmalarını sürdürdükleri belirtildi.

OKUL MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Okul müdürü Harun Avcu, okulun kadın müdürü A.S.K., eşi M.K. ile Mandal’ın koruması olarak tanıttığı A.A., polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden Harun Avcu, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Kadın müdür A.S.K., eşi M.K. ve A.A. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Liseli kıza ‘MİT’e giriş’ vaadiyle tecavüzde yeni gelişme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. bu nasıl bir düzenek vay babam vay.. neler dönüyor memlekette.kadınlı erkekli teşkilat hem de.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!