Lucescu yarın geliyor!

Ünlü futbol adamı Lucescu'nun yarın Türkiye'ye geleceği bildirildi.

Lucescu yarın geliyor!

Sergen Yalçın’ı teknik direktörlük görevine getiren Beşiktaş Yönetimi, uzun bir süredir görüştüğü Mircea Lucescu ile de anlaştı.

Sergen hocaya her konuda destek verecek tecrübeli bir isim getirmek isteyen Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi Lucescu’yu ikna etti.

Rumen futbol adamı bugün sabah saatlerinde Bükreş’ten İstanbul’a gelecek, ayağının tozu ile Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerle bir araya gelecek.

Lucescu’nun geçtiğimiz hafta Bükreş’te görüştüğü yöneticilere, “Bir takımım bir patronu olur. Sergen’in etrafında olup ona gölge olmak, onu rahatsız etmek istemem. Dışarıdan ne destek istenirse veririm ama kulübeye inmem, sahada görünmem. Isterse tecrübelerimi aktarırım, o kadar” şartını öne sürdüğü öğrenildi.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık da bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

“Beşiktaş yarın Lucescu’yu İstanbul’a getirtiyor. Konuşulduğu gibi Luce’ye futbol direktörlüğü teklif edilmedi, edilmeyecek. Hoca için planlanan görev alt yapıdan A takıma kadar futbolun yapılandırmasında bir tür danışmanlık…

“Tabii burada esas sorun büyük maddi zorluklarla mücadele eden Beşiktaş’ın Lucescu’ya ne kadar ödeyeceği. Lucescu şayet görevi kabul ederse Beşiktaş’tan ayda 20 bin Euro civarında bir maaş alacak.”