Lütfü Savaş’ın ‘topçu’ göndermesine Gökhan Zan’dan sert yanıt

CHP'den adaylığı kesinleşen Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “topçu” ve “şarkıcı” diyerek Gökhan Zan ve Haluk Levent'e göndermede bulunmuştu. Sert yanıt Savaş'a “Rantçı” ve “açgözlü” dedi.

featured

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentte yaptığı mitingde, Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay adayı Gökhan Zan ve CHP’nin adaylık teklifinde bulunduğu Haluk Levent’e göndermelerde bulunmuştu.

Savaş, “Sizin için en değerli olan kimdir? Aileniz, eşiniz, anneniz, babanız, çocuklarınız… Bu değerli varlıklarınızı kime emanet edersiniz? Elbette güvendiğiniz birine. Ancak bu güven, para veya ün ile elde edilemez. Şarkı söylemek ya da futbol oynamakla da kazanılmaz. Bu güven, sizin yaşam felsefenizle oluşur” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’den tekrar adaylığı kesinleşen Lütfü Savaş’a Gökhan Zan’dan set yanıt geldi.

Zan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Aday olduğum ilk günden beri çağrıda bulundum, gelin deprem suçlarına bulaşanlara kadim şehrimizi emanet etmeyelim dedim. Başından beri “fedakarlığa hazırım” dedim. Onlar hazır değilmiş. Taş üstünde taş kalmamış bir kentin makam koltuğuna oturmak için bu hırs ve açgözlülüklerini görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladım. Onlar rant için aday oldu, ben halk için aday oldum. Depremzedeler 31 Mart’ta AKP adayı ile AKP zihniyetindeki aday arasında seçim yapmaya mecbur kalmayacağı için mutluyum. Enkazdan kimlerin elini tutarak çıktıysak, Hatay’ı onlarla birlikte ayağa kaldıracağız. Son söz Hatay’ın. Haydi başlıyoruz!”

Lütfü Savaş’ın ‘topçu’ göndermesine Gökhan Zan’dan sert yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!