Macar Büyükelçi ile Türk takipçisinin güldüren diyaloğu

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Victor Matis, twitter hesabından 'Bin yıllık Macar Devleti adına kardeş ve dost, stratejik ortak ve NATO müffefikimiz olan Türkiye Cumhuriyeti ile 23 Ekim ve 29 Ekim tarihlerindeki Milli Günlerimiz münasebetiyle işbirliğimizi kutluyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!' mesajında ilginç tartışmalar yaşandı.

Macar Büyükelçi ile Türk takipçisinin güldüren diyaloğu

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Victor Matis, twitter hesabından Cumhuriyet Bayramı için ” Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!’ mesajında ilginç tartışmalar yaşandı. Büyükelçinin profil fotoğrafına ise çok sayıda yorum geldi.

Bir Türk yorumcu, “Teşekkürler sayın büyükelçi fakat profil fotoğrafınız neden sabıka kaydı fotoğrafı gibi” sorusunu sordu.

Büyükelçi Matis ise “Yüzüm böyle, anneme ve babama soracağım:)” diye espri yaptı.

Türk kullanıcı ise “Yok estafurullah sayın Büyükelçim bence çok da yakışıklısınız nede olsa damarlarınızda akan asil, o ayrı da fotoğraf vesikalık gibi ya onu söyledim, saygılar bu arada” mesajını paylaştı.

Yaşanan diyaloğa sosyal medyada çok sayıda beğeni geldi.

AYNI KÖKENDEN İKİ AKRABA MİLLETİZ

Matis bir süre önce güvenli bölge için yaptığı açıklamada, göçmenlere ilişkin “Türkiye’nin bakış açısı var, bizim de bakış açımız var. Biz ‘problemin olduğu yerde çözüm üretelim’ diyoruz. Türkiye’de değil, Suriye’de. İlk andan itibaren konuyu orada çözmek gerekiyor. Sınırlarda da Türkiye’yi desteklemek gerekiyor” demişti. Matis Macaristan Milli Günü Resepsiyonunda ise “Aynı kökten gelen iki akraba millet ve ülkeler arasında ilişkilerin ne kadar fevkalede olduğundan bahsetmeye fazla gerek yok” diye konuşmuştu.