Maçı kesintilerle yayınlayan TRT, Kanal İstanbul reklamını es geçmedi

A Milli Takım'ın heyecanla beklenen Türkiye-Galler mücadelesi öncesinde yayıncı kanal TRT, Cumhurbaşkanlığı imzasıyla Kanal İstanbul reklamı yaptı. Kanal İstanbul'un çevreye zarar vermesinin 'iddia' olduğu ve bu iddiaların 'Aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği' söylendi.

Maçı kesintilerle yayınlayan TRT, Kanal İstanbul reklamını es geçmedi

Euro 2020'de Türkiye'nin Galler ile oynayacağı mücadele öncesinde, maçın yayıncısı TRT'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ‘Kanal İstanbul' reklamı yapıldı.

“Kanal İstanbul ile ilgili bilimsel çalışmalar” görseller aracılığıyla anlatılırken, “Kanal İstanbul projesinin çevreye zarar vereceği iddialarının, Türkiye'yi gelecek yüzyıla taşıyacak bu önemli projeyi karalamak ve aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği aşikardır” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan karşılaşmanın ilk yarısı zaman zaman yayının kesilmesi ve sunucu sesi ile yayın arasındaki senkron bozukluğu izleyenlerin tepkisini çekti.

Karşılaşmanın spikerliğini yapan Levent Özçelik ise benzer bir sorunun basın tribünündeki monitörlerde ve stadyumdaki dev ekranda da yaşandığını belirterek, izleyicilere "alıcılarıyla oynamamaları" çağrısında bulundu.