Mafya operasyonundan yeni ayrıntılar… ‘Sedat Peker’i iş adamı olarak gösterdi’

Sedat Peker ve adamlarına yönelik yapılan operasyonun yeni detayları ortaya çıktı. Operasyonda yakalanan Ferhan A. isimli kişinin, Sedat Peker'i iş insanı olarak gösterip, örgüte eleman temin ettiği tespit edildi. Ferhan A.'nin evinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyaller ele geçirildiği öğrenildi. Operasyona ait yeni görüntüler de ortaya çıktı.

Mafya operasyonundan yeni ayrıntılar… ‘Sedat Peker’i iş adamı olarak gösterdi’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker ve adamlarının 2018-2019 yılları arasında başta Nitelikli yağma, Kasten yaralama,  Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Tehdit, Rüşvet gibi suçlar olmak üzere 24 farklı eyleme karıştığını tespit etti. Harekete geçen ekipler, Sedat Peker ve adamlarına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde operasyon düzenledi. Cuma sabahı saat 06.00'da İstanbul, Ankara, Kocaeli, Trabzon ve Hatay'da eş zamanlı olarak 121 adrese yönelik düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 52 kişi gözaltına alındı. Özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonun İstanbul ayağında 74 adrese baskın yapılırken, 43 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 16 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda çek-senet ele geçirildi. 

‘ROBİN HOOD OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞTI’

Gözaltına alınan isimlerden biri dikkat çekti. Ferhan A. isimli kişinin Sedat Peker'in sosyal medyasını yöneten kişi olduğu tespit edildi. Ferhan A.'nın Sedat Peker'i sosyal medyada iş insanı ve Robin Hood olarak olarak göstermeye çalıştığı belirlendi. Ferhan A.'nın ayrıca sosyal medyada robot hesaplar kullanıp, örgüte sempati duyan kişilere yönelik çalışarak, eleman temin ettiği tespit edildi. Ferhan A.'nın evinde yapılan aramada ise çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Öte yandan, operasyon anlarına ait yeni görüntüler paylaşıldı. 

SAHTE KİMLİK ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Türkiye'den ayrılan Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evraklarla ikamet ettiği ortaya çıkmıştı. Balkan Insight'in haberine göre; Peker'e sahte belge düzenleyen polisler tutuklanmıştı.

Tutuklanan polislerin Sedat Peker'e de sahte kimlik belgesi düzenlediği iddia edilmişti. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski isminin yer aldığı görülmüştü. Peker'in Makedonya'da Djadin Ademovski adını kullandığı iddia edilmişti.

Sedat Peker grubuna büyük operasyon

TRT sunucusuna Sedat Peker göndermesi! ‘Hangi yüzle ve nasıl sunacak?’