Maganda kurşunuyla ölen 10 yaşındaki Selin Cebeci için ailesi adalet istiyor

Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı Ocaklar Mahallesi'ndeki bir aile gazinosunda bir buçuk yıl önce meydana gelen pompalı tüfek saldırısında, 10 yaşındaki kızı Selin Cebeci'yi kaybeden Sinem Cebeci adalet istiyor.

Maganda kurşunuyla ölen 10 yaşındaki Selin Cebeci için ailesi adalet istiyor

17 Ağustos 2019 tarihinde ailesiyle birlikte geldiği bir eğlence sırasında çıkan kavgada Erdem Turan aslı kişinin ateşlediği pompalı tüfekten çıkan saçmalar ile aramızdan küçük yaşta ayrılan Selin Cebeci için ailesi adalet istiyor.

Olay, 12 Ağustos 2019 tarihinde, Erdek'in Ocaklar Mahallesi'nde meydana geldi. Eğlence mekanında güvenlik görevlisi Emrah Saltık (33) ile müşteri Erdem Turan (23) arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Çevredekilerin araya girmesiyle Erdem Turan, mekandan ayrıldı. Akşam saatlerinde taksiye eğlence mekanının önüne gelen Turan, yanında getirdiği pompalı tüfekle, kapıda nöbet tutan Emrah Saltık'a doğru ateş açtı. Saltık'ın eğlence mekanının içine kaçmasıyla ateş açmaya devam eden Turan, daha sonra taksiye binip, kaçtı.

Olayda yaralanan 2'si ağır 5 kişi Bandırma Devlet ile Erdek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbine saçma isabet eden Mehmet Solaklar (46), olaydan bir gün sonra hayatını kaybetti. Olay gecesi, annesi Sinem ve babası Serkan Cebeci ile eğlence mekanında bulunan 10 yaşındaki Selin Cebeci de başına isabet eden saçmalarla ağır yaralandı.

Selin, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Selin Cebeci'nin organları 6 kişiye can olmuştu.

Selin’in kalbi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, karaciğeri ile her iki böbreği ve korneaları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine organ sırası bekleyen hasta çocuklara nakledilmesi amacıyla gönderilmişti.

Twitter’da birçok insan, olayın faili için 17 ay geçmesine rağmen karar alınmamasını “Selin Cebeci İçin Adalet” başlığıyla gündeme getirdi.