Mahrem imam, 56 vali ve kaymakamın adını verdi

FETÖ'nün vali, vali yardımcıları ve kaymakamlardan sorumlu mülkiye yapılanması mahrem imamı A.Y, sızıntıyı anlatı. Etkin pişmanlıktan yararlanan mahrem imam, 56 vali, vali yardımcısı ve kaymakamı da fotoğraflarından tek tek teşhis ederek bu kişilerin örgüt içindeki konumları ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

featured

Düzce’de yakalanan FETÖ mahrem imamı A.Y, Tik Tok, Tango, Viber, Cower Me, Kakao Talk uygulamalarını örgütün aktif biçimde kullandığını belirterek, “Sohbet toplantıları Cower Me üzerinden sağlanıyordu. Her vali yardımcısına ve kaymakama üç ayda bir sıra geliyordu.” dedi.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, toplantıların 15 günde bir de kendi evinde gerçekleştiğini söyleyen A.Y., “Kızılcahamam’daki Asya Termal tatil yerinde toplanıyorduk. Mülki idare amirleri maaşlarının her ay yüzde 10’unu örgüte aktarıyordu. Her yıl mülkiyeliler kararnamesi çıktığında bu kararnamenin çıktısını alıp hizmetten (FETÖ) olanların üzerlerini işaretleyip gittikleri il ve ilçelerdeki mahrem imamlarla irtibatlandırıyorduk” dedi.

‘VALİ VE KAYMAKAMLARA BYLOCK YÜKLÜ TABLET VERDİK’

Güneydoğu’daki toplantıların bölgedeki terör koşulları ve şartları dikkate alınarak ve dikkat çekmemek için eşli yapıldığını belirten A.Y., “Her kaymakama ve valiye mutlaka örgütün demirbaşı olan ByLock yüklü birer tablet verir, haberleşmeyi buradan sağlardık. Tayini çıkan mülki amir gideceği zaman tıpkı zimmet gibi tableti bana getirir teslim eder, ben de onun yerine gelen kişiye zimmet yapardım. Tabletlerin kesinlikle evden dışarı çıkarılmaması, özellikle resmi makama götürülmemesi talimatını verirdik” ifadelerini kullandı.

A.Y., “2016 Şubat ayından itibaren ByLock kullanımına güvenlik nedeniyle son verip görüşmeleri yüz yüze yapmaya başladık. ByLock öncesi Cower Me, ByLock sonrası Tango programını kullandık” dedi.

‘TAYİN SİSTEMİ’

Küçük ilçelerde toplumun dikkatini çekmemek için kaymakam ve vali yardımcılarıyla genellikle park halinde özel otomobil içinde tenha bir yerde görüşme yaptıklarını belirten mülkiye imamı A.Y., itiraflarının devamında şunları söyledi:

*Bizde de vali ve kaymakamlar gibi tayin dönemi vardı. Benim tayinim batıdan doğuya çıkınca sohbet grubumda olan vali yardımcısı ve kaymakamları, benim yerime atanan abiye devrettim. Batıdaki sohbetler kaymakamlıkların resmi konutunda yapılıyordu.

*Karabük Vali Yardımcısı A. C.’a ByLock yüklü tablet verdim ve görüşleri buradan sağlıyorduk. Kaymakamlar tayin döneminde bizimle istişare etmeden tercih yapmazlardı.

*Doğu’da görev süresi dolanların genellikle tayin isteyip gitmelerini öneriyorduk. Tercihlerini de beraber yapardık.

TAKTİKLER

Zaman gazetesi kapatılınca Bugün, Meydan, Yeni Hayat, Yarına Bakış gibi gazetelere zorunlu abonelik yaptıklarını, parasını kaymakamlardan peşin aldıklarını belirten mahrem imam A.Y., örgütün kontrollü davrandığını şu sözlerle anlattı:

* Özellikle devlet kurumlarındaki yolsuzlukları takip edip AKP’yle ilgili konuları anında üst sorumluya iletiyorduk.

*7 kişilik vali, kaymakam sohbet grupları 2’ye indirildi, hatta bire bir tek kişilik sohbet grubu oluşturuldu.

* Mülki İdare Amirlerinin çocuklarını FETÖ’nün eğitim kurumlarına göndermesini örgüt yasakladı.

*Bizim gibi mahrem yapıda olanların da kaymakam ve valilerle olan irtibatı deşifre olmasın diye önlem aldık.

*Daha önce özel aracımla kaymakamlık lojmanlarına gidiyordum, bu talimattan sonra sürekli araç kiralayıp farklı farklı araçlarla dikkat çekmemek için görüşmeler yapıyorduk.

*Amacımız hizmetten olan Mülki İdare Amirlerinin FETÖ’yle iltisaklı olmadıklarını sağlamaktı.

* Kızılcahahamam’da genellikle ABD’den gelen Fetullah Gülen’in önemli talimatları okunurdu, ardından Bam teli adlı Gülen’in vaazlarını dinlerdik. Toplanan paraları ve önemli raporları internet bağlantısı olmayan kişisel bilgisayarımıza kaydediyorduk.

*Ben çok pişmanım ancak ne yazık ki, halen devletimizin içinde FETÖ unsurlarının olduğunu görüyoruz.

56 MÜLKİ İDARE AMİRİNE ADLİ İDARİ İŞLEM YAPILDI

A.Y’nin fotoğraflarından teşhis ederek haklarında ayrıntılı ifade verdiği vali, vali yardımcısı ve kaymakamlardan oluşan 56 kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatılırken, bunlardan bir kısmının KHK ile ihraç edildikleri, bazılarının yargılama sonucu FETÖ üyeliğinden cezalandırıldıkları, bazılarının halen açıkta olduğu, bir kısmının da halen görevde oldukları belirlendi.

Mahrem imam, 56 vali ve kaymakamın adını verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!