Mal varlığı araştırılacak Gökçek’ten ilk açıklama

featured
service

Mahkemenin dün verdiği Melih Gökçek’in mal varlığının araştırılması kararı çok konuşulmuştu. Karar üzerine Gökçek’in ne diyeceği merak konusu oldu. Gökçek, ‘Ben servetimin araştırılmasından endişe eden bir adam değilim’ dedi.

Eski Bakan Gürcan Dağdaş, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için “FETÖ üyesi”, “Organize suç örgütü üyesi, lideri” gibi iddialarının yanı sıra, filmlere konu olan “Zübük” tiplemesini de kullanmış. Bunun üzerine Gökçek Dağdaş hakkında 10 bin liralık tazminat davası açtı. Ankara 27. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmada Gökçek’in mal varlığının araştırılması kararı çıktı.


Gökçek kararı Sözcü’den Saygı Öztürk’e yorumladı. Öztürk’ün yazsının satırbaşları şöyle:

“(…) Savunmasında Melih Gökçek’in kamu hizmetindeki geliriyle orantısız mal varlığına sahip olduğunu öne süren Dağdaş, bu nedenle mal varlığı araştırmasını talep etti. Gökçek’in avukatı Mehmet Ali Alan, mal varlığının araştırılması hususunun mahkemenin takdirinde olduğunu vurguladı. Hakim Bayram Gökhan, davalı Dağdaş’a sordu. Dağdaş, “Davacı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı tarafından istifaya zorlanmıştır. Bütün gazetelerde iddialarımın kaynağını oluşturan haberler çarşaf çarşaf yayınlanmıştır. Bu bakımdan mal varlığının araştırılmasını, soruşturmanın genişletilmesini talep ediyoruz” dedi. Gökçek’in avukatı ise soruşturmanın genişletilmesi talebini kabul etmediklerini vurguladı.

Mahkeme kararının 5. maddesi önemliydi. Kararda şöyle denildi: “Tapuya ve bankalara müzekkere yazılarak davacı Melih Gökçek’in, ilk belediye başkanı seçildikten (27 Mart 1994) sonraki taşınmazların, üzerine kayıtlı tapu kayıtlarının sorulmasına, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden davacının ilk belediye başkanı seçildiği dönemde bildirdiği mal beyanının istenmesine, sair hususların bilahare değerlendirilmesine” karar verildi.

Melih Gökçek – Gürcan Dağdaş duruşması 5 Mart 2020’ye ertelendi. Bu durumu Melih Gökçek’e sorduğumda şunları söyledi: “Mahkeme karar verdiyse tabii ki araştırılır. Bu normal bir durum. Ben servetimin araştırılmasından endişe eden bir adam değilim, araştırılsın.” Melih Gökçek öteden beri mal varlığı iddialarıyla gündeme getiriliyor.  Bu durum, kuşkusuz Gökçek’i de rahatsız ediyordur. En azından gerçek neyse mahkeme eliyle ortaya çıkacaktır.”

Mal varlığı araştırılacak Gökçek’ten ilk açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bu hala belediyenin zırhlı aracını kullanıyordu geri vermemişti .Alışmış kudurmuştan beterdir diye bir atasözü.vardı.Minareyi çalan kılıfını hazırlar da başka bir atasözu

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Melih gökçek hz muhammedi örnek alıyoruz diyip hırsızlık soruları çalma kul hakkı yeme iftira şantaj yapan feto çetesini desfeklemistir.secimleri kazanması nda bu çetenin emeği büyüktür.hirsizlik oy.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!