Manavgat ve Kaş'ta yangın

Antalya’nın Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi’nde ve Antalya'nın Kaş ilçesinde sazlık alanda orman yangını çıktı. Manavgat'taki yangın söndürülürken Kaş'taki yangına müdahale hala devam ediyor...

Manavgat ve Kaş'ta yangın

Sarılar Mahallesi Su Deposu mevkisindeki ormanlık alanda saat 13.30 sıralarında orman yangını çıktı.

​Antalya'nın Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi'nde çıkan orman yangınına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Manavgat Belediyesi arazözleriyle karadan, 1 uçak ve 3 helikopterle havadan müdahale edildi. Kuvvetli poyraz nedeniyle Hatipler Mahallesi'ne sıçrayan yangın mezarlık civarında kontrol altına alındı. Ekipleri, alevlerin evlere sıçramaması için yoğun mücadele verdi. Vatandaşlar da yangın söndürme tüpleri, hortum, kova ve tırmıklarla söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.Yaklaşık 5 hektar ormanlık alanın yandığı tahmin edilen yangında, 2 küçük müştemilat ile bir ağıl da zarar gördü. Ağıldaki kümes hayvanları vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Güvenlik gerekçesi ile Hatipler Mahallesi'nde bazı evler de boşaltıldı.

Bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

KAŞ'TA SAZLIK ALANDA YANGIN

Antalya'nın Kaş ilçesinde sazlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yeşilköy, Ova ve Kınık mahallelerinin kesiştiği Göl mevkisindeki sazlık alanda yangın çıktı. Seraların da bulunduğu bölgede, alevler rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı.
İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, yangını kontrol altına almaya çalışıyor.