Mansur Yavaş, CHP lideri Özgür Özel’e ‘basiretsiz’ mi dedi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, ocak ayındaki özel bir toplantıda, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusunda, Özgür Özel'e tepki gösterdiği öne sürüldü. Yavaş'ın Özel'i “Ekrem İmamoğlu'na karşı basiretsiz olmak”la suçladığı iddia edildi.

featured

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım’ın Mansur Yavaş’ı yolsuzlukla suçladığı sözler gündem olmuştu.

Kamuoyu bu sert tartışmayı izlerken, Yavaş’ın aylar önce Topel’le bir araya geldiği, o toplantıda CHP lideri Özgür Özel’i sert sözlerle yüklendiği iddia edildi.

Odatv’de Hürrem Elmasçı imzasıyla yayınlanan yazıda şu ifadeler yer aldı:

Mansur Yavaş, Ocak ayında Cengiz Topel Yıldırım ve Aylin Nazlıaka’yı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne davet etmişti. Meğer bu görüşme sırasında Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’na ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi üzerinden ağır sözler sarf etmiş…

Hatta özellikle Etimesgut’a kendi adayının değil de Erdal Beşikcioğlu’nun aday yapılmasına ziyadesiyle öfkelenmiş Yavaş… Özel’i “Ekrem İmamoğlu’na karşı basiretsiz olmakla” suçlayıp “Ekrem bütün ilçeleri belirliyor, bize gelince bir adama yer bulamıyor” demiş… Daha sonra Mamak’ı da gündeme getirip “Orayı Mesut’a (Özarslan) verdim” diye de ekleme yapmayı ihmal etmemiş….

İKİSİ DE FARKLI ŞEY SÖYLÜYOR

Bu gerilim sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ne yapmış peki?

Sesini çıkarmadan dinlemiş…

Tabi, bunlar kulislerde konuşulanlar…

Ama…

Peki sonra ne oldu biliyor musunuz çocuklar, 13 Mart’ta TV 100 yayınına telefonla katılan Aylin Nazlıaka, görüşmeyi doğruladı, Mansur Yavaş adına Cengiz Topel Yıldırım’la görüşme ayarladığını da bir güzel söyledi.

“Kendim inisiyatif aldım” diyen Nazlıaka, görüşme sırasında ilçe belediye başkan adaylarının konuşulduğunu da doğruladı.

Ama aynı yayına katılan Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş görüşmesini Özgür Özel’in istediğini belirtti.

Aynı görüşmeye davet edilen 2 kişi, ikisi de farklı şey söylüyor…

CHP’DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Nazlıaka daha önce 2016 yılında, bir diğer CHP’li vekil Necati Yılmaz’ı odasından Atatürk resmini indirmekle suçlamıştı, hatırlayanlarınız olacaktır… Hatta bu tartışmanın ardından Nazlıaka partiden ihraç edilmişti.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Aylin Nazlıaka’nın CHP’den ihracıyla ilgili açıklamasında ne demişti bir hatırlayalım diye kısaca araştırdım. Tam olarak şu ifadeler yer alıyor:

“Disipline Sevk Edilen Aylin Nazlıaka’nın, bir milletvekilinin odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği iddiasının gerçek olmadığını ve iddianın iftira kapsamında bulunduğunu oy birliği ile tespit etmiştir.”

Çocuklar Ankara kulislerinde bu meselenin epey sıcak bir gündem olduğunu söylersem hiç de yanlış olmaz…

Bu arada, geçmişte bir ‘iftira ihracı’ yaşayan CHP cenahında nasıl gelişmeler olacak, onu da bekleyip göreceğiz…”

Mansur Yavaş, CHP lideri Özgür Özel’e ‘basiretsiz’ mi dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!