Mansur Yavaş hangi ziyaretini paylaşmadı

Her etkinliğini sosyal medyada paylaşan Mansur Yavaş, İngiltere'de Chatham House'da yaptığı konuşmayı paylaşmadı.

Mansur Yavaş hangi ziyaretini paylaşmadı

VERYANSIN TV

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek’in ardından başkentte büyük bir heyecan yaratmıştı.

Mansur Yavaş, sosyal medyayı aktif kullanan yerel yöneticilerden. Gittiği her yeri, katıldığı her organizasyonu hem kendi hesabından hem de ABB’nin sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Yavaş’ın faliyetleri aynı zamanda Ankara’daki toplu taşıma araçlarında bulunan ekranlardan da kesintisiz aktarılıyor. Mansur Yavaş’ın görev süresinde paylaşmadığı tek faaliyeti ise İngiltere’nin Başkenti Londra’da Chatham House’da (Kraliyet Dış İlişkiler Enstitüsü) yaptığı konuşma oldu.

Yavaş’ın Chatham House ziyaretini ilk olarak Veryansın TV duyurdu. Yavaş, Chatham House ziyaretinin ardından finans çevreleriyle kredi pazarlığı yaptığı basına yansıdı. Yavaş, kredi görüşmelerini gizlemedi ancak Chatham House gibi bir kurumda yaptığı konuşmaya ne kendi hesabından ne de belediyenin sosyal medya hesaplarında tek satır yer vermemesi dikkat çekti.

Mansur Yavaş’a destek veren ancak Chatham House’a gitmesinden rahatsız olan Yavaş’a yakın kişilerin, “Neden paylaşmıyor? Utanıyor mu? Ya da yanlış mı buluyor? O zaman neden gidiyor?” sorularını sorduğu, “Gitmeye iraden varsa, paylaşmaya da olmalı” dediği öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş (sağda), İngiltere’nin başkenti Londra’da düşünce kuruluşu Chatham House’da “Türkiye’de demokrasinin durumu” başlıklı bir konuşma yaptı. ( İlyas Tayfun Salcı – Anadolu Ajansı )